Вишивка, розпис, вітражі, аплікації: краса створена руками молодих

|  19. 03. 2019

19 березня у Білій Церкві відбулося відкриття 26-ї виставки-конкурсу робіт молодих майстрів традиційного декоративно-вжиткового мистецтва та народних промислів «Краса руками молодих». Захід організовано управлінням з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради.

Метою виставки є популяризація українського народного художнього мистецтва, привернення уваги широкого кола молоді до можливості продовження багатьох народних традицій художнього мистецтва України, збереження традицій і розвитку народних національних промислів, активного використання художнього мистецтва у вирішенні завдань естетичного виховання молодого покоління та виявлення молодих майстрів.

179 молодих майстрів віком від 11 до 35 років із числа учнів, студентів, вихованців гуртків, студій, творчих об`єднань образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів, шкіл мистецтв, а також окремих аматорів міста подали на виставку-конкурс 256 робіт. Серед них були представлені роботи з вишивки, розпису, з природних матеріалів, вітражу, аплікації з тканини та паперу, батіка, петриківського розпису, квілінгу, графіки, тістопластики, паперопластики, орігамі, тощо.

У ході заходу із привітаннями до присутніх звернулася заступник міського голови Катерина Литвиненко: «Дуже приємно, що вже вкотре в цьому залі збирається так багато молодих і усміхнених облич. Ця виставка вже давно стала традиційною і щороку збирає навколо себе багато митців міста. І тут ми можемо побачити роботи тих, хто доклав максимальних зусиль, щоб створити ці шедеври. Я дуже рада вітати вас всіх із цим досягненням та бажаю ще більше творити і створювати!»

Журі очолив голова Київської обласної організації Національної спілки художників України Олександр Дмитренко. До складу журі виставки-конкурсу також увійшли: директор КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» Валерій Ружицький, член спілки професійних художників міста Анатолій Кирилюк, заступник директора з наукової роботи Білоцерківського краєзнавчого музею Вікторія Петренко.

Під час заходу були вручені дипломи, подяки, цінні подарунки переможцям і окремим учасникам виставки-конкурсу та їх педагогам.

Отож, переможцями 26-ї щорічної виставки-конкурсу робіт молодих майстрів традиційного декоративно-вжиткового мистецтва та народних промислів «Краса руками молодих» стали:

Гран-прі 2019 року - викладач відділу образотворчого мистецтва КЗ БМР Білоцерківська школа мистецтв № 5 - Тетяна Здебська  за роботу «Промені літа» (натюрморт).

* у віковій категорії від 11 до 13 років:
І місце –  вихованка зразкової студії «Азалія» ЦПО «Соняшник» - Валерія Главак за роботу «Літній розмай» (петриківський розпис);
ІІ місце – учениця Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9 з поглибленим вивченням іноземних мов - Лада Бурлака за роботу «Великоднє місто добра» (змішана авторська техніка);
ІІІ місце – учениця КЗ БМР Білоцерківська школа мистецтв № 4 - Євгенія Крижановська за роботу «Палац фей» (ліплення, пластилін).

* у віковій категорії від 14 до 16 років:
І місце –  вихованка гуртка «Декоративно-вжиткового мистецтва» КЗ БМР Клубу за місцем проживання «Прометей» - Анна Дідик за роботу «Колекція традиційних писанок Київщини» (розпис,  писанки);
ІІ місце – учень Білоцерківського професійного ліцею - Вячеслав Биковець   за роботу «Сова» (рельєфне різблення);
ІІІ місце -  учениця КЗ БМР Білоцерківська школа мистецтв № 5 - Анастасія Музиченко  за роботу «Ранкова кава» (батік);
ІІІ місце -  учениця КЗ БМР Білоцерківська школа мистецтв № 5 - Олександра Темченко  за роботу «Соняхи» (аплікація з ниток);

* у віковій категорії від 17 до 19 років:
І місце – студентка КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» -  Оксана Кутова за роботу «Фігуристка» (пластилін);
ІІ місце – студентка Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну - Руслана Терещук за роботу «Рушник» (вишивка хрестом).

* у віковій категорії від 20 до 35 років:
I місце – учитель образотворчого мистецтва та художньої культури Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 - Вікторія Опиряк за роботу «Ікона Богородиці» (темперний живопис);
IІ місце – наукові співробітники Білоцерківського краєзнавчого музею - Тетяна Пожалова та Наталія Строкач за серію робіт «Ляльки – мотанки «Берегині»» (мотання, вишивка, бісероплетіння);
IІІ місце – студент Білоцерківського національного аграрного університету - Богдан Вакула за серію робіт «Ляльки – мотанки» (дерево, тканина).

Відзначені Подякою управління з питань молоді та спорту  Білоцерківської міської ради за плідну роботу по естетичному вихованню молодого покоління на кращих традиціях українського народу, розвиток традиційного декоративно-вжиткового мистецтва та народних промислів педагоги навчальних закладів, вихованці (учні) яких стали переможцями виставки-конкурсу:
-       керівник гуртка «Декоративно-вжиткового мистецтва» КЗ БМР Клубу за місцем проживання «Прометей» - Людмила Сябро;
-       керівник зразкової студії «Азалія» ЦПО «Соняшник» - Людмила Красніцька – Луцик;
-   викладач образотворчого мистецтва КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» Валентина Козаченко.

Гості свята змогли насолодитися святковим музичним подарунком від тріо «френдс Бенд».

По завершенню заходу кожен учасник отримав посвідчення, що підтверджує його участь у 26-й виставці-конкурсі. Виставку можна відвідати до 31 березня 2019 року з 10:00 до 17:00 (вихідний – середа), за адресою: м. Біла Церква, пл. Соборна, 4. Вхід вільний.