Безоплатна правнича допомога

https://legalaid.gov.ua/kliyentam/pro-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-bpd/В Україні можна отримати юридичні послуги безоплатно. Їх надає, зокрема, система безоплатної правничої допомоги (БПД).

Система БПД має мережу точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та надає правові консультації телефоном та онлайн.

Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України. 

Послуги, які надає система БПД

- Консультації юристів з правових питань, допомога зі складенням правових документів (крім документів до суду) — надаються безоплатно усім.

- Допомога із зверненням до суду (представництво інтересів, складення процесуальних документів) — надаються категоріям громадян, визначених у статті 14 Закону України  «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема: 

- людям з інвалідністю

- людям з низьким доходом

- ВПО

- дітям 

- ветеранам війни

- членам сімей загиблих ветеранів, Захисників і Захисниць України

- постраждали від домашнього насильства

- затриманим, підозрюваним, обвинуваченим, засудженим

- іншим

Детальніше 

Як звернутися до системи БПД


 

01.12.2023

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката: куди звертатися

20.12.2022

Інформація про Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

10'11 Безоплатна правова допомога інформує

03'11 Безоплатна правова допомога інформує

02'11 Безоплатна правова допомога інформує

29.10.2020

Право на отримання аліментів повнолітньою дитиною, яка навчається

Які документи посвідчують особу та хто може їх перевіряти

Звільнення за скороченням: що потрібно знати

Право людей з інвалідністю на працю

Пенсійні виплати Якщо пенсія менша за прожитковий мінімум - звертайтеся до суду

27.10.2020

Навчання без відриву від виробництва: як отримати відпустку на період сесії

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами

Встановлення над дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки або піклування

Встановлення опіки над недієздатною особою

Як стати на облік в Центрі зайнятості і отримати статус безробітного

ЯК І ДЕ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ.

З 1 липня 2015 року відповідно до ЗУ «Про безоплатну вторинну правову допомогу» Міністерством юстиції України на території всієї країни відкрито 100 центрів безоплатної вторинної правової допомоги.

Один з таких центрів відкрито в м. Біла Церква. Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - Білоцерківський місцевий центр) обслуговує 10 районів: Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, м. Ржищів та м. Білу Церкву.

Місцевий центр забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги  у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян: особам, чий середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення; інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; внутрішньо переміщеним особам; учасникам бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особам, які відзначені почесним званням України «Мати-героїня» та матерям, які народили п’ятеро та більше дітей та ін.

 Усім цим незахищеним категоріям осіб надаються послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах. Якщо Ви звертаєтесь до центру за вторинною правовою допомогою Вам необхідно мати при собі паспорт, реєстраційний номер платника податку, довідку про доходи за останні 6 місяців.

1 вересня 2016 р. у кожному районі, які обслуговує Центр відкрились Бюро правової допомоги, як відокремлені структурні підрозділи місцевого центру. Функції БЮРО:

-         прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги;

-         надання юридичних консультацій;

-         точка доступу до електронних сервісів МІНЮСТУ;

-         активне правопросвітництво на рівні територіальної громади.

Ви можете звернутися до:

Білоцерківського місцевого центру за адресою: м. Біла Церква вул. Богдана Хмельницького 9, офіс 95., тел. (04563)34030  (04563)90079.


 

Звіт про роботу Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за І півріччя 2018 року  

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.  Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги. Система надання безоплатної правової допомоги в Україні – це мережа з 551 точки доступу до правових послуг: 23 регіональних, 96 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та 432 бюро правової допомоги у всіх регіонах України, а також Координаційний центр з надання правової допомоги. 

Безоплатна первинна правова допомога, суб’єктами права на яку є усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатну первинну правову допомогу надають органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи, місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги/бюро правової допомоги усім громадянам України, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб: особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту та інші;

В м. Біла Церква працює Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Білоцерківський місцевий центр), який розташований за адресою: м. Біла Церква вул. Богдана Хмельницького 9, офіс 95., тел. (04563)34030  (04563)90079.

Білоцерківський місцевий центр обслуговує Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський райони, м. Ржищів та м. Білу Церкву. В кожному районі функціонує Бюро правової допомоги, що є структурним відділом Білоцерківського місцевого центру.

Білоцерківський місцевий центр здійснює:

-          розповсюдження інформації у сфері захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, надання безоплатної правової допомоги;

-          проведення тематичних семінарів, лекцій, зокрема у навчальних закладах, закладах позашкільної освіти, в закладах післядипломної освіти, навчально-виховних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; для визначення категорії громадян, зокрема пенсіонерів, інвалідів, учасників антитерористичної операції, молоді, громадських активістів, вчителів та педагогічних працівників, медичних працівників, інших вразливих суспільних груп, з метою підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення, запобігання злочинності;

-          особистий прийом та облік осіб, які звертаються до Білоцерківського місцевого центру для отримання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, роз’яснює положення законодавства у сфері безоплатної правової допомоги та порядок отримання такої допомоги;

-          розгляд звернень осіб про надання безоплатної первинної правової допомоги;

-          надання правової інформації, консультації і роз’яснень з правових питань,

-          забезпечення складення заяв, скарг та інших документів правового характеру;

-          забезпечення роботи бюро правової допомоги;

-          забезпечення роботи мобільних консультаційних пунктів;

-          забезпечення відвідування осіб, зокрема одиноких, похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями, за місцем їх перебування з метою надання зазначеним особам безоплатної правової допомоги;

-          забезпечення розвитку мережі дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та їх функціонування на постійній основі;

-          представництво інтересів осіб, визначених пунктами 1,2,8 – 12 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами на підставі довіреності, виданої особою, яка звернулася за наданням безоплатної вторинної правової допомоги, забезпечує посвідчення зазначеної довіреності та/або складає документи процесуального характеру.

Протягом першого півріччя 2018 р., відповідно до покладених на нього завдань, Білоцерківським місцевим центром прийнято зареєстровано 5549 звернень клієнтів, здійснено 281 виїзд до мобільних пунктів прийому громадян, проведено 178 правопросвітницьких заходів, розміщено 70 інформаційних матеріалів у ЗМІ з питань надання БВПД.

Основні категорії питань, з якими клієнти звертаються до Білоцерківського місцевого центру це питання майнового характеру (розподіл майна, визнання договору дарування або заповіту недійсним, визнання права власності на земельну ділянку, визнання боргу, кредитні зобов’язання), соціального забезпечення ( пенсійне забезпечення, отримання певного статусу, отримання пільг), сімейних правовідносин ( розлучення, призначення та стягнення аліментів, зміна розміру аліментів, визначення місця проживання дитини, визнання або оспорювання батьківства, позбавлення батьківських прав, усиновлення).

Білоцерківським місцевим центром завжди з особливою увагою здійснюється підбір тем для правопросвітницьких лекцій, особливо тих, що проводяться в навчальних закладах, адже їх мета не тільки інформаційна, а й виховна. Дати якісь готові рецепти виховання дитини не можна, тому що багато чого тут залежить від індивідуальних (типологічних) особливостей дітей, навколишнього оточення, попереднього досвіду дитини, звичок, сформованих у неї раніше, але зворушити дитину, змусити її замислитись над почутим, не залишитись байдужою до почутого, усвідомити хибність вчинків… можна спробувати. Саме з цих причин Білоцерківським місцевим центром обрано темами лекцій питання дискримінації, гендерної рівності, протидії насильству в сім’ї, кібербулінгу. Крім презентаційної частини лекція містить перегляд відеороликів, підібраних для різного шкільного віку, що робить лекцію більш цікавою для аудиторії, особливо маленьких слухачів.  

Білоцерківський місцевий центр співпрацює як з друкованими ЗМІ та із телерадіоканалами. Для населення, яке більше орієнтовано на отримання інформації з телеканалів підготовано 12 відеороликів (юридичні консультації) на ТРК «КРОКУС» м. Біла Церква, які розміщені на веб-сайті Регіонального центру та на сторінці facebook Білоцерківського місцевого центру.

Трансляція юридичних консультацій відбувається також за каналами радіомовлення:  Білоцерківське міське радіомовлення УР-1, Таращанська редакція районного радіомовлення, редакція Сквирського районного радіомовлення.

Центр співпрацює з рядом друкованих ЗМІ: «Майдан Брок», «Вісті Богуславщини», «Вісник Кагарличчини», «Голос Володарщини», «Таращанський край», «Вісник Сквирщини», «Миронівський край», громадсько-політична газета Ставищенського району та інш, в яких також публікуються юридичні консультації, правові новини, успішні практики Білоцерківського місцевого центру.

Директор Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Сірик