Відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради

|  12. 02. 2019

12 лютого відбулося  засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

 

 

 

 


Про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради в 2018 році

Згідно із інформацією, поданою у звіті, діяльність спостережної комісії при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради  у минулому році була спрямована на реалізацію наступних завдань:

  • організацію та здійснення громадського контролю  за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;
  • сприяння  установам виконання покарань  у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створення належних умов  для їх тримання, залучення до цієї діяльності  громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,   установ і організацій незалежно від форми  власності;
  • організацію виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими  від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;
  • надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Основна робота спостережної комісії у 2018 році проводилася відповідно до затвердженого плану  роботи. Організаційною формою роботи даної спостережної комісії  були засідання, які проводилися не рідше одного разу на місяць. За звітний період  даним органом було проведено 13 засідань,  з них два виїзних на базі державної установи «Білоцерківська  виправна колонія №35». Там було проведено огляд об’єктів дільниці соціальної реабілітації, дільниці посиленого контролю колонії, огляд медико-санітарної частини та місць приготування і прийому їжі. Під час перебування на дільниці посиленого контролю проводились й індивідуальні співбесіди та особисті прийоми  засуджених осіб.

          

На засіданнях спостережної комісії при  виконавчому комітету міської ради у 2018 році  розглядались питання  по 13 засуджених особах щодо їх переведення з дільниці соціальної реабілітації до дільниці ресоціалізації, з дільниці ресоціалізації до дільниці посиленого контролю та ін.

 Члени спостережної комісії брали участь в спільній нараді по питанням норвезько-української співпраці в реформі  правосуддя,  яка відбулася у  виконавчому комітеті  міської ради  14 листопада 2018 року, а також у ряді нарад відповідного спрямування, які проводилися Київською обласною спостережною комісією, Білоцерківським міським  відділом ГУ МВС України в  Київській області та ін.

За звітний період до спостережної комісії звернулось з питань сприяння працевлаштування, через Білоцерківський міськрайонний центр зайнятості – 4 особи, які   звільнені з місць позбавлення волі. Вони отримали всі інформаційні та профорієнтаційні послуги, які надає служба зайнятості. При кожному відвідуванні центру зайнятості даним безробітним пропонувалась робота на підприємствах міста. Два безробітних було працевлаштовано: вантажником на ПРАТ «ЖЛК» Україна» та комплектувальником меблів на ПП «СВА».

   Систематично надаються й  соціальні послуги та здійснюється соціальний патронаж молоді, яка відбуває чи відбула покарання у формі обмеження  або позбавлення волі на певний строк Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Систематично в 2018 році  особам звільненим з місць позбавлення волі надавалася  допомога спеціалістами  управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, та розглядалися  питання  надання матеріальної допомоги по  програмі «Турбота».

Працівниками  управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради та Білоцерківського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення міста щодо видів та порядку отримання соціальної  допомоги.

           Постійно,  особам звільненим з місць позбавлення волі надавалася і надається допомога Білоцерківським міським  територіальним центром соціального  обслуговування  (надання соціальних послуг) у відновленні документів, працевлаштуванні, реєстрації місця проживання, наданні медичної допомоги та лікуванні в закладах охорони здоров’я міста. При територіальному центрі функціонує відділення обліку бездомних осіб. Проводиться роз’яснювальна робота та надається інформація про пункти харчування, надання одягу та взуття.

З питань надання допомоги особам звільненим з місць позбавлення волі проводилася робота й Білоцерківською міською організацією  Товариства Червоного Хреста України. Організація має в наявності певний запас одягу, взуття, продуктів харчування для  надання допомоги  особам, що відбули покарання в місцях позбавлення волі та  знаходяться в тяжких побутових умовах.

За 2018 рік до спостережної комісії при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради від кримінально - виконавчих установ повідомлень про звільнення, із місць позбавлення волі осіб, які хворіють на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання або СНІД  не надходило.

Звіт про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради в 2018 році було взято до відома.      

Визначено лауреатів міської літературно-мистецької  ремії ім. І.С. Нечуя – Левицького

Члени виконкому ухвалили рішення про деякі питання міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя – Левицького, яким встановили премію лауреатам в розмірі 5 000 грн, затвердили рішення відповідної комісії з присудження премії, яке оформлене протоколом № 42 від 16 листопада 2018 року.

Отож, дипломи, грошові премії по 5000 грн. кожному лауреату міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького буде вручено: Різнику Сергію Борисовичу та Яковчуку Олександру Миколайовичу .

Олександр Яковчук  є композитором, етномузикологом, заслуженим  діячем мистецтв України, лауреатом  державних та міжнародних премій, членом Національної спілки композиторів України, доцентом кафедри композиції Національної музичної академії України ім.І.Чайковського.  Його було представлено до нагородження за створення  та опублікування циклу фортепіанних п’єс для дітей «Білоцерківський альбом», присвяченого молодим виконавцям  м.Біла Церква та обробок  «Українських народних пісень для жіночого хору без супроводу», записаних композитором на Білоцерківщині. Варто наголосити, що фортепіанні п’єси для дітей «Білоцерківський альбом» є обов’язковим елементом програми, яку вивчають вихованці міських музичних шкіл по класу фортепіано.

Сергій Різник має 40 –річний досвід дослідницької діяльності, вивчає археологію та історію рідного краю. Біла Церква є об’єктом особливої уваги багатьох досліжників, але тільки Сергій Різник зумів зробити реконструкцію фундаменту культової споруди на Замковій горі. Обчислені, науково обґрунтовані розміри давньоруського храму призупинили тривалі суперечки  стосовно виникнення назви міста Біла Церква. Книга археолога «Прогулянки по древньому Юр’єву» - єдиний збірник, що доносить нам історію виникнення та існування літописного града на Росі. Особливо цікаві літературні етюди «Бачу Білу Церкву» та «Історія одного прапора». Лауреат також випустив кольоровий альбом «Археологічний фотоатлас Замкової гори». Літературні  та краєзнавчі матеріали автора є у школах, книгарнях та бібліотеках міста.

 

Масляну в місті святкуватимуть 10 березня 

Під час засідання було прийнято рішення про організацію та проведення заходів до свята Масляної в м.Біла Церква.

Дане рішення розроблено з метою популяризації кращих національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, організації змістовного дозвілля жителів міста.

Отож, свято Масляної буде проведено 10 березня ц.р. Основним місцем проведення заходів визначено територію міського парку культури та відпочинку ім. Т.Шевченка.

Рішенням доручено ряду структурних підрозділів міської ради вжити відповідних заходів щодо організацію та проведення заходів до свята. Також передбачено обмеження  розміщення та використання на території парку культури та відпочинку ім.Т.Шевченка матеріалів передвиборчої агітації на час проведення даного свята.

 

 Інші питання, які було розглянуто під час засідання:

-внесено зміни в додаток до рішення виконавчого комітету міської ради від 24 липня 2018 року № 329 «Про уповноваження посадових осіб комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта» (зі змінами) на складання протоколів про адміністративні правопорушення» шляхом викладення його в новій редакції. Змінами уповноважено ще нових осіб на складання протоколів про адміністративні правопорушення;

- скасовано рішення виконавчого комітету міської ради від  25 грудня 2013 року № 424 «Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква», що є регуляторним актом. Рішення скасовано через введення в дію нових загальнодержавних правил, які й діятимуть наразі в місті;

-затверджено новий склад громадської комісії з житлових питань виконавчого комітету Білоцерківської  міської ради;

-затверджено склад комісії для проведення перевірок об'єктів поводження з твердими побутовими відходами, розміщених  на території м. Біла Церква;

-затверджено склад комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості по бульвару Олександрійському, 90 ;

-прийнято рішення про деякі питання щодо квартирного обліку;

-підтримано рішення подати клопотання до Київської обласної державної адміністрації щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» багатодітній громадянці міста Фещенко Ніні Фадеївні, яка народила та виховала до восьмирічного віку п’ятьох дітей;

 -внесено зміни в додаток 3 до рішення виконавчого комітету від 17 квітня 2018 року № 164 «Про порядок визначення «Кращого спортсмена місяця м. Білої Церкви та його тренера», яким затверджено новий склад комісії з розгляду даного питання;

-внесено зміни в додаток 3 до рішення виконавчого комітету міської ради від 17 квітня 2018 року №165 «Про стипендію міського голови кращим спортсменам спортивних установ м. Біла Церква та їх тренерам», яким затверджено новий склад комісії з розгляду даного питання;

-прийнято рішення про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу в квітні – червні 2019 року;

-встановлено розмір кошторисної заробітної плати, яка враховується при  визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються в м. Біла Церква із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії;

- внесені зміни до складу комісії щодо розгляду заяв про виплату грошової компенсації за належні до отримання жилі приміщення окремим категоріям громадян;

- затверджено положення та склад робочої групи з питань організації надання фінансової підтримки громадським організаціям;

- затверджено структуру та штатний розпис комунальної установи Білоцерківської міської ради «Територіальний центр надання соціальних послуг»;

- прийняті рішення про зупинення дії рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 15 січня 2019 року № 10 «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» та про зупинення дії рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 15 січня 2019 року № 11 «Про тариф на проїзд у міському електричному транспорті» на підставі рішення Білоцерківської міської ради від 31 січня 2019 року;

- розглянуто низку рішень щодо надання дозволів фізичним особам-підприємцям, приватним підприємствам на розміщення об’єктів зовнішньої реклами;

- розглянуто ряд опікунських питань, щодо захисту особистих прав неповнолітніх та недієздатних осіб та ін.