Безпека жителів міста завжди в пріоритеті

|  17. 01. 2019

17 січня у Білій Церкві відбулася нарада керівників цивільного захисту суб’єктів господарювання міста Білої Церкви по підведенню підсумків роботи у сфері цивільного захисту за 2018 рік і визначенню завдань на 2019 рік.

Міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Ні для кого не секрет, що в Україні триває війна. Минулого року у кількох містах були здійснені диверсійні акції підривів боєприпасів на складах. У нас в місті нараховується більше 30 потенційно небезпечних об’єктів. Тому для нас найважливішим завданням є попередити будь-які можливі надзвичайні ситуації для безпеки міста та його жителів».

Під час заходу було заслухано доповіді начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Білоцерківської міської ради Петра Франчука та начальника Білоцерківського РВ ГУ ДСНС України у Київській області Віктора Юрченка.

Протягом минулого року на території міста виникнення надзвичайних ситуацій (НС) техногенного та природного характеру зафіксовано не було, але мали місце передумови виникнення двох  НС, а саме:

- 17 січня спостерігалися складні погодні умови: сильний сніг, хуртовина, пориви вітру 15-20 м/сек, які могли спричинити виникнення НС природного характеру;

- у другій половині лютого внаслідок протиправних дій з боку ТОВ «Новація-1» була створена штучна ситуація, яка могла спричинити повне припинення централізованого водопостачання до міста та виникнення, унаслідок вищезазначеного, надзвичайної ситуації техногенного характеру.

У місті існує безліч передумов для виникнення НС. На жаль, усі вони пов’язані з діяльністю людей, або навпаки - бездіяльністю. Найактуальнішими з них є застарілість і зношеність, внаслідок чого - аварійний стан, більшості існуючих мереж, особливо це стосується теплопостачання, водопостачання та водовідведення. З цієї причини з року в рік збільшується кількість аварій на них. Зростання кількості аварійних і надзвичайних ситуацій внаслідок зношеності мереж спостерігається у більшості населених пунктів України.

Враховуючи зазначене, наголошуємо, що головним завданням міста на найближче майбутнє є відновлення в найкоротший термін існуючих мереж теплопостачання, водопостачання і водовідведення. Інакше, існує ризик винекнення у місті серйозної проблеми у плані забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення і підприємств.

Можна з певністю зауважити, що в минулому році лише завдяки оперативності та майстерності аварійних служб, аварії, що виникали на мережах, не перетворилися у надзвичайні ситуації. Особливо варто відзначити позитивну у цьому напрямку роботу фахівців КП БМР «Білоцерківтепломережа».

До цього часу залишається не вирішеним питання щодо обслуговування труб газопостачання, які прокладені по зовнішніх стінах багатоквартирних житлових будинків. Не завершилися суперечки, кому вони належать і хто має їх обслуговувати.

Ще однією з важливих проблем у плані техногенної безпеки є невтішна ситуація, що спричинена незаконною забудовою та захаращеністю охоронних зон майже всіх комунікацій: водопостачання та водовідведення, теплопостачання, електропостачання і газопостачання. По даному питанню почастішали звернення по допомогу до комісії з питань ТЕБ і НС з боку керівників підприємств життєзабезпечення. Причиною виникнення цієї ситуації є те, що робота з обходу мереж комунікацій з метою виявлення порушень і з вжиття необхідних заходів у разі їх виявлення, організована незадовільно.

Робота керівного складу цивільного захисту міста усіх рівнів протягом 2018 року була спрямована на подальше підвищення ефективності функціонування та посилення надійності єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій, зниження негативних наслідків надзвичайних ситуацій, на що потрібно спрямувати всі зусилля і у 2019 році.

У заході взяли участь: керівники та представники структурних підрозділів, комунальних підприємств міської ради, правоохоронних органів, ГУ ДСНС України у Київській області, громадськості та журналісти місцевих ЗМІ