Земний уклін та вічна вдячність тим, хто 32 роки тому врятував людство

|  14. 12. 2018

14 грудня в Білій Церкві відбулися заходи до Дня вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській атомній електростанції, який щороку, відповідно до Указу Президента від 10 листопада 2006 року, відзначається в Україні в цей день.

Біля пам’ятного знаку «Чорнобильський дзвін» відбувся урочистий мітинг, під час якого згадали події, які 32 роки тому сколихнули увесь світ і досі лишаються невигойною раною для нашої держави.

Чорнобильська трагедія увійшла в усі хроніки людства як найбільша техногенна катастрофа. У ліквідації її наслідків брали участь 600 тис. осіб, з яких 350 тис. українців.

Хвилиною мовчання під час заходу вшанували пам’ять всіх, хто загинув під час аварії. Пам’ятати ті події і всіх, хто ризикнув своїм здоров’ям та життям заради майбутніх поколінь, закликав і ліквідатор Анатолій Сафронович Медвідь.

До підніжжя пам’ятного знаку «Чорнобильський дзвін» учасники заходу поклали квіти.

Цього ж дня у Будинку органної та камерної музики для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які проживають у нашому місті, було організовано концертну програму, під час якої виступили учні шкіл мистецтв Білої Церкви.

Варто відмітити, що станом на 01 грудня ц.р. у Білій Церкві проживає майже 5 тис. ліквідаторів 1 та 2 категорій. Пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мають майже 18  тис. білоцерківців.

У заході взяли участь: депутати Білоцерківської міської ради, заступник міського голови Катерина Литвиненко, радник міського голови Микола Антонюк, представники рятувальних загонів, громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.