ЗВЕРНЕННЯ Білоцерківської міської ради щодо передачі пам’ятки архітектури національного значення «Склади Браницьких» по бульвару Олександрійському, 62-а в м. Біла Церква у комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква

Дата :
2018-05-04

В місті Біла Церква по бульвару Олександрійському, 62 розташований комплекс споруд «Склади Браницьких», який є пам’яткою архітектури національного значення XVIII ст. (охоронний номер 40, згідно постанови Ради міністрів УРСР №970 від 24.08.1963 року). Дані складські приміщення були побудовані на замовлення Францішека Браницького у 1788 році. Монументальна споруда на околиці Білої Церкви засвідчувала могутність володарів міста.

На даний час вищевказана пам’ятка архітектури національного значення знаходиться на балансі Білоцерківської дослідно-селекційної станції Національної академії аграрних наук України Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків (адреса балансоутримувача: Білоцерківський район, п/в Мала Вільшанка, 1, «Відділок Селекційний», вул. Радянська, 1).

Нажаль, балансоутримувачем не здійснюються заходи щодо збереження даної будівлі. Пам’ятка архітектури національного значення перебуває у занедбаному стані, на її території балансоутримувачем без відповідних дозволів були побудовані гаражі, господарські будівлі та споруди, що призвело до спотворення зовнішнього вигляду будівлі. Відтак, балансоутримувачем були порушені вимоги ч. 2 ст. 25 Закону України «Про охорону культурної спадщини», якими передбачений обов’язок юридичних осіб, у користуванні яких перебувають пам'ятки,  забезпечити їх збереження.

Одночасно звертаємо Вашу увагу на те, що «Склади Браницьких» являють велику історико-архітектурну цінність для Білої Церкви, як типологічно рідкісний приклад складської споруди, архітектурне рішення якої відмічено монументальністю, досягнутої за  рахунок використання  засобів  виразності, властивих стилю класицизм.

Відтак, ми депутати Білоцерківської міської ради готові докласти усіх зусиль для відновлення та збереження вказаної пам’ятки архітектури як невід’ємної частини історії нашого міста, його автентичності. Збереження такої архітектурної пам’ятки надасть можливість підвищити культурно-туристичну привабливість Білої Церкви.

Згідно ст. 3 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» ініціатива щодо передачі   об'єктів   права   державної  та комунальної  власності  може  виходити, зокрема, від органів місцевого самоврядування.

Враховуючи вищенаведене, керуючись приписами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» задля збереження та відновлення пам’ятки архітектури національного значення, просимо:

Прийняти рішення про передачу пам’ятки архітектури національного значення «Склади Браницьких» по бульвару Олександрійському, 62-а в м. Біла Церква у комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква.