Переможець тендеру ТОВ «Союз –світло Україна» розпочне модернізацію вуличного освітлення у Білій Церкві

|  11. 04. 2018

11 квітня відбулася непересічна для Білої Церкви подія – було підведено підсумок великої підготовчої роботи, яка тривала два з половиною роки та підписано Контрактну угоду на модернізацію вуличного освітлення у місті.

Згідно із контрактом до кінця  поточного року буде замінено освітлення на  84 вулицях, які становлять одну третину від загальної кількості вулиць міста.

Нагадаємо, що у січні ц.р. Департаментом житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради було оголошено тендер «Модернізація вуличного освітлення у м. Біла Церква» із використанням коштів кредиту, отриманого від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО).

Місто виважено підійшло до реалізації проекту: 18 січня в Білій Церкві відбулася зустріч із потенційними  учасниками тендеру "Модернізація вуличного освітлення у м. Біла Церква" (https://bc-rada.gov.ua/node/8286), на якій присутніх було детально ознайомлено із умовами пропозиції для отримання контракту, що фінансуватиметься коштами кредиту, націленого на придбання: розробки проектно-кошторисної документації, постачання та монтаж всього необхідного електротехнічного обладнання для реконструкції вуличного освітлення низки вулиць м. Біла Церква. На тендерну документацію надійшло  більш як 20 запитів від профільних компаній з різних міст України. 

Відкриття тендерних пропозицій було проведено 16 лютого (https://bc-rada.gov.ua/node/8405). Вісім компаній надали до розгляду свої тендерні пропозиції.

Оцінка та визначення переможця відбувалася згідно із умовами, правилами та процедурами, встановленими Північною екологічною фінансовою корпорацією, процедура перевірки відбувалася прозоро – чотирма  інстанціями як в Україні, так і за кордоном.

За підсумками оцінки  переможцем й було визначено ТОВ «Союз –світло Україна».

Цього дня офіційний документ підписали: від імені замовника - начальник Департаменту житлово-комунального господарства міської ради  Анатолій Кравець та від імені підрядника - директор  ТОВ «Союз –світло Україна» Олег Коровай.

Начальник Департаменту житлово-комунального господарства міської ради  Анатолій Кравець висловив слова вдячності Північній екологічній фінансовій корпорації (НЕФКО) за те, що обрали Білу Церкву для реалізації одного із своїх проектів та висловив переконання, що завдяки заходам з модернізації освітлення наше місто стане більш комфортним і затишним для білоцерківців.

Під час заходу представник генерального підрядника ТОВ «Союз –світло Україна» Дмитро Старовойтов відмітив: «Проведення тендеру було організовано Білою Церквою  на високому рівні, за європейськими правилами й цьому передувала кропітка, якісна робота. Коли ми подавалися на тендер, навіть не уявляли, що конкуренцію нам складуть така кількість компанії.  Після розкриття пропозицій, при обранні співвідношення ціна-якість, було виявлено найнижчу пропозицію від європейського виробника Філіпс. Це дійсно якісні світильники, які мають великі технічні можливості, показники енергозбереження та при використанні  сприятимуть зниженню автотранспортних пригод та криміногенної ситуації».

Міським головою Геннадієм Диким було поставлено завдання реалізувати  проект до кінця поточного року. Після сьогоднішнього підписання контракту ТОВ «Союз –світло Україна» приступить до розробки проектно-кошторисної документації, постачання та монтажу всього необхідного електротехнічного обладнання для реконструкції вуличного освітлення низки вулиць м. Біла Церква. На кожен з етапів будуть залучені різноманітні фахівці. Їх робота,  використане обладнання та все інше буде під постійним контролем та при  виконанні вимог – фінансуватиметься.

За результатами тендеру загальний кошторис робіт становить близько 14,7 млн грн., 80% з яких буде профінансовано НЕФКО , а 20% - співфінансування з м.Біла Церква.

В ході заходу керівник регіональних продажів «Філіпс Світлові Рішення Україна» Олексій Шершень, світильники саме цієї фірми будуть використовуватися під час модернізації освітлення, зазначив: «Біла Церква пішла дуже мудрим шляхом поетапного втілення повноцінної системи управління освітлення міста. На першому етапі – зроблена важлива ставка на якісне  обладнання, яке відповідає міжнародним нормам і стандартам й дозволятиме досягнути показників безпеки. Світильники матимуть функцію, яка зможе згідно із розкладом, у відповідності із часом  доби, понижувати чи підвищувати рівень освітлення. Ця функція дозволить місту зекономити споживання до 40% енергоресурсів у порівнянні із поточним рівнем енергоспоживанням. В рамках тендеру в місті буде встановлено близько 2,5 тис. світильників. Другим етапом може стати – обладнання кожного світильника спеціальним модулем управління, який дозволятиме індивідуально керувати ними та визначати їх сервісний стан; автоматично, без «ручного» керування встановлювати рівень освітлення. Крім того, світильники мають можливість підключення датчиків, які реагуватимуть на різноманітні завдання в залежності від потреб міста.  Наприклад у Лондоні наші світильники Філіпс реагують на рівень вологості (туману) й при необхідності включають освітлення чи підсилюють його інтенсивність;  а у Лос - Анджелесі датчик реагує на звук постріла - вмикає освітлення та передає сигнал до поліції; ще один варіант застосування розумних світильників на автопарковках, коли за допомогою освітлення визначається вільне місце на стоянці  й автомобіль не кружляє, шукаючи вільне місце для паркування».

Показовим є те, що в рамках експерименту в місті  світильниками Філіпс вже було обладнано частину вулиці Осипенка й містяни мали можливість оцінити якість, надійність, зручність в експлуатуванні й  монтуванні  40 таких світильників.

 

Отож, роботи передбачають  заміну існуючих світильників на світлодіодні у кількості 2,5 тис. од.; встановлення  кронштейнів та консолей на опори, терміналів автоматичної системи керування вуличним освітленням та диспетчерського пункту; підвішування самонесучого ізольованого проводу;  заміну зношених залізобетонних опор; заміну шаф керування, а також всього необхідного додаткового обладнання для виконання цих робіт та демонтаж всього застарілого освітлювального електротехнічного обладнання.

Фотографії до заходу: тут

Фотографії вулиць де буде модернізовано освітлення: тут