Г. Галиць: Потерпілі на виробництві отримали підвищені розміри страхових виплат

Дата :
2018-03-30

Про це повідомив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області Георгій Галиць. Він відзначив, що на виконання ч. 2 ст.37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», постанови КМУ від 27.12.2017 №1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», та листа виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 19.02.2018 №2.4-17-563 відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області (далі – відділення) з 1 березня 2018 року було проведено перерахування сум щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей) на коефіцієнт 1,2.

За його словами, в результаті перерахування щомісячна сума виплат для 4268 потерпілих та 320 членів їх сімей збільшилась на 20% і становить 11889,8 млн. грн. на місяць, зростання розміру виплати в середньому на одну особу склало 400 гривень.

Окремо слід відзначити, додав керівник обласного управління, що 143 потерпілим у яких після проведеного перерахування розмір відкоригованої заробітної плати менше 3200 грн., встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати розрахованої з розміру мінімальної заробітної плати 3200 грн. з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Збільшений розмір щомісячних страхових виплат внутрішньо переміщеним особам та потерпілим, які знаходяться на постійному обліку буде виплачено протягом березня та квітня поточного року відповідно.

Георгій Галиць нагадав, що з 1 січня 2018 року відділеннями управління 3697 особам було здійснено осучаснення заробітної плати, з якої призначались страхові виплати потерпілим на виробництві (членам їх сімей) за 2008-2011 роки та відновлено соціальну справедливість щодо розмірів страхових виплат, призначених до 2011 року. При цьому розмір щомісячних страхових виплат на одну особу збільшився в середньому на 503 гривні.

Керівник обласного управління підкреслив, що за минулий рік на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті виплачено 99,5 млн. гривень.