Свято господарів чистоти, порядку, тепла і затишку в місті

|  16. 03. 2018

16 березня у Білій Церкві відбулися урочистості з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення, який в Україні щорічно відзначається у третю неділю березня. Тож цього дня у нашому місті вітання приймали люди, які присвятили більшу частину свого життя праці у сфері житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

На сьогодні в Білій Церкві працює понад 5 тисяч працівників цієї галузі: тепломережі, водного господарства, житлово-експлуатаційних контор, ліфтового господарства, дорожньої та транспортної галузей, служби побуту тощо.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий. Він наголосив, що професія комунальника є однією з найважливіших для життєдіяльності міста, адже саме від роботи цих людей залежить безперебійне тепло- та водопостачання, вивезення сміття, прибирання міста тощо.

«На жаль, специфіка вашої роботи така, що для більшості людей вона непомітна, але її помічають, коли вона не виконується. Саме вам ми завдячуємо за тепло в оселях, якісне водопостачання, чисті прибудинкові території, вчасно вивезене сміття, справні ліфти, оперативне прибирання доріг від снігу. Це щодення кропітка робота, яка виконується тоді, коли інші сплять. З гордістю можу сказати, що ви – найкращі в Україні. Дякую за вашу щоденну працю. Зі святом вас! Будьте здорові!» – наголосив Геннадій Дикий.

За краще підприємство року у сфері обслуговування населення перехідним кубком було нагороджене ТОВ «Білоцерківвода». Нагороду з рук міського голови отримали директор підприємства Тетяна Бойко та голова профспілкового комітету Андрій Поліщук.

Нагрудним знаком «Відзнака міського голови» були нагороджені: Анатолій Білошистий – електромеханік ліфтів приватного підприємства «Юр’ївліфт»; Юрій Богданович – електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж комунального підприємства «Муніципальне ШЕУ»; Тетяна Бойко – директор ТОВ «Білоцерківвода»; Олександр Ящук – начальник житлово-експлуатаційної контори №1.

Кращих працівників галузі міський голова Геннадій Дикий відзначив також грамотами та подяками Білоцерківської міської ради.

Слова вітань та побажань на адресу присутніх сказав і заступник міського голови Валерій Гнатюк. Він наголосив, що у сфері житлово-комунального господарства можуть працювати лише ті люди, які люблять людей, уміють творити красу. Валерій Гнатюк відмітив, що завдяки підтримці міської влади сфера житлово-комунального господарства завжди працюватиме ефективно, адже плодами цієї роботи щоденно користуються всі жителі міста.

Також за поданням народного депутата України Хвичі Мепаришвілі були відзначені грамотами кращі представники сфери житлово-комунального господарства міста.

Під час заходу найщиріші вітання присутнім адресувала також голова міської організації профспілки працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення Антоніна Мар’янська, яка від імені центрального комітету  профспілки нагородила кращих представників галузі дипломами та грамотами.

Святковий настрій присутнім подарували артисти Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського, які виступили зі своїми кращими номерами.

Під час заходу також переглянули фільм про роботу працівників галузі комунального господарства та побутового обслуговування населення, їхній внесок у розвиток та становлення Білої Церкви. З фільму присутні дізналися, що вперше професійне свято працівників цієї галузі в нашому місті почали відзначати у 1978 році. Також згадали імена тих, хто стояв біля витоків створення міських служб життєзабезпечення, працював на благо Білої Церкви і зараз передає досвід молодому поколінню.

Це заслужений працівник комунального господарства, Почесний громадянин Білої Церкви, у минулому – директор підприємства «Білоцерківводоканал» Іван Соломаха; Заслужений працівник сфери послуг Анатолій Дикий, КАТП-1028; Павло Сніжко – директор міської шляхоремонтної дільниці; Ігор Сирота – керівник КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» майже протягом  25 років; Марія Іванькіна – начальник домоуправління №1, учасник Другої Світової війни.

Серед ветеранів житлової галузі – Василь Бровченко, Олексадр Флаксман, Віктор Єрмійчук. Кожен з них працював свого часу на благо Білої Церкви, утримуючи житловий фонд у належному стані.

Будівництвом та ремонтом доріг займалося шляхоремонтне управління, роботою якого більше 35 років керував Юрій Колотницький, член Золотого фонду Білої Церкви.

У 1980 році здійснив свій перший рейс водій тролейбуса Іван Загорулько; з моменту відкриття і дотепер виходить на маршрут водій тролейбуса Валентина Капіца – кавалер Ордену Княгині Ольги.

Задля поліпшення роботи і комунікації між комунальними службами в Білій Церкві створено департамент житлово-комунального господарства, що дає змогу швидко і злагоджено реагувати на проблеми та втілювати в життя плани з розбудови та благоустрою міста. Донині ця робота була покладена на управління ЖКГ, роботу якого більше 20 років координував Валентин Штика.

Протягом 40 років діяльністю профспілкового комітету галузі працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення опікується Антоніна Мар’янська.

Ветеранів галузі привітали щирими оплесками та теплими словами вдячності.

У заході взяли участь представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.