Білоцерківська ОДПІ ІНФОРМУЄ

Дата :
2018-01-11

Більше 2 млрд. гривень податкових платежів надійшло до місцевих скарбниць Білоцерківського регіону

Це на 461 млн. гривень більше минулорічних надходжень, про що на черговій прес-конференції зазначив очільник Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко. Основним джерелом значного приросту став податок на доходи фізичних осіб, якого  з початку року надійшло 1,4 млрд. гривень, що на 417 млн. гривень більше надходжень відповідного періоду 2016 року. Питома вага даного податку в загальних надходженнях складає 66 відсотків.

Наступними за рівнем сплати стали: єдиний податок – сума надходжень 359 млн. гривень, що на 91 млн. гривень більше, ніж у минулому році; земельний податок – 214,7 млн. гривень, що на 27 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

«Завдяки сумлінності платників та активній співпраці з місцевими органами виконавчої влади надходження до місцевих скарбниць залишаються сталими та стабільними», -  наголосив Ігор Орленко.

Білоцерківська ОДПІ

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 31 грудня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Граничні строки подання податкової декларації:

- для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018 року;

- для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

- для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 року (включно);

- для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

У разі необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи в Центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.

Білоцерківська ОДПІ

До уваги платників спрощеної системи оподаткування!

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників даної категорії, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки) (стаття 293 Податкового кодексу України).

Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 гривні. Прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 гривні.

Враховуючи, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад,  вони не можуть перевищувати для першої групи 10%  розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а для другої групи - 20% МЗП.

Таким чином, максимальні ставки єдиного податку складають:

– для першої групи – 176,20 грн;

– для другої групи  – 744,60 грн.

Ставки податку для третьої  групи не змінились (5%  або  3%+ПДВ).