Звіт про періодичне відстеження регуляторного акта - рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква» від 25 грудня 2013 року № 424

Дата :
2017-11-13

про періодичне відстеження регуляторного акта -

рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради

1. Загальні відомості про регуляторний акт:

Рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква» від 25 грудня 2013 року № 424.

2.    Виконавець заходів з відстеження: Товариство з обмеженою відповідальністю «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

3.    Цілі прийняття регуляторного акта:

· запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації;

· підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації;

· забезпечення охорони поверхневих вод  від забруднення зворотними водами;

· упорядкування укладання договорів з  підприємствами на послуги каналізації;

· стягнення плати з підприємств за скид наднормативних забруднень стічних вод у систему каналізації.

4. Строк виконання заходів з відстеження: станом з 20.10.2017 р. по 06.11.2017 р.

5. Тип відстеження: періодичне

6. Методи одержання результатів базового відстеження: для проведення періодичного відстеження використовувався статистичний метод.

7.  Дані та припущення, на основі яких відстежується результативність, а також способи одержання таких даних: даними, на основі яких відстежується результативність регуляторного акту, є узагальнені дані результатів аналізів відібраних проб, кількість виявлених несанкціонованих приєднань до системи каналізації м. Біла Церква та здійснення несанкціонованих скидів стічних вод.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

· приведення у відповідність до діючого законодавства договірних відносин між ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та підприємствами;

· дотримання установлених кількісних та якісних показників стічних вод на випусках у систему каналізації м. Біла Церква;

· зменшення  надходження концентрації забруднюючих речовин зі стічними водами на КОС;

· виконання на вимогу ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» до визначеного терміну попереднього очищення забруднених стічних вод на локальних очисних спорудах з обов’язковою  утилізацією  або  вивозом утворених при цьому осадів, якщо стічні води підприємства  не задовольняють вимоги Правил;

· зменшення скиду  забруднюючих речовин у зворотних водах у річку Рось;

· при порушені Правил вживання необхідних заходів для усунення порушень з боку підприємств, а також інформування про це ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та органи охорони природи;

· компенсування збитків, які заподіяні стічними  водами системі міської каналізації, водному об’єкту.

Показники

Одиниця

виміру

за 2014 рік

за 2015 рік

за 2016 рік

за I півріччя 2017 р.

1.

Кількість підприємств, установ, організацій які користуються послугами каналізації

2.

Кількість підприємств, які планується перевірити на дотримання допустимих  концентрацій (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах, що відводяться до міської каналізації

3.

Кількість відібраних проб по підприємствах, всього:

У тому числі:

відповідають ДК

не  відповідають ДК

4.

Кількість виявлених несанкціонованих приєднань до системи каналізації м. Біла Церква та здійснення несанкціонованих скидів стічних вод

5.

Сума оплачених рахунків за скид наднормативних забруднень зі стічними водами згідно виставлених рахунків з урахуванням коефіцієнту кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод на КОС та екологічного стану р. Рось.

грн.

2977839,32

3141278,97

3570138,26

1758609,12

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей: даним регуляторним актом були досягнуті визначені цілі, реалізація його положень є ефективною і на сьогодні вони є діючими.

Враховуючи те, що в 2017 році відбулися зміни в діючому законодавстві і 02.08.2017 року набрав чинності Закон України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» №2918-14 в новій редакції, положеннями якого надані повноваження центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, інших державних органів у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення здійснювати затвердження правил   приймання стічних вод до  систем централізованого водовідведення  та  порядку  визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення на державному рівні.

Тому, після набрання чинності розроблених та затверджених Міністерством  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України нових вищезазначених державних правил, необхідно буде розробити та затвердити на місцевому рівні нові правила приймання   стічних   вод  до  систем централізованого  водовідведення  та  порядок  визначення  розміру плати, що справляється  за  понаднормативні скиди стічних вод до систем  централізованого водовідведення у м. Біла Церква, згідно чого буде здійснено внесення проектів регуляторних актів - рішень Білоцерківської міської ради  «Про  затвердження правил приймання стічних вод до систем централізованого  водовідведення  міста Біла Церква» та  «Про затвердження порядку  визначення  розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення у м. Біла Церква».

Положеннями Закону України №2918-14 такі повноваження надані саме органам місцевого самоврядування.

Міський голова                                                                                            Г.А. Дикий