Звіт про базове відстеження регуляторного акту «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування м. Білої Церкви»

Дата :
2017-09-29

про базове  відстеження  регуляторного акту

«Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних

маршрутах загального користування м. Білої Церкви»

1. Вид та назва регуляторного акта:

Рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 11 жовтня 2016 року № 438 «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування м. Білої Церкви».

2. Виконавець заходів з відстеження: відділ транспорту та зв’язку Білоцерківської міської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акту:

- встановлення  чітких та прозорих умов проведення конкурсів по визначенню перевізників для роботи   на міських автобусних маршрутах загального користування;

- забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ,  організацій, інших юридичних та фізичних осіб – суб’єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності;

- забезпечення якісного та безпечного функціонування автомобільного транспорту;

- визначення загальних засад стратегічного розвитку, системи управління, реформування та регулювання міського автомобільного транспорту;

- визначення пріоритетних напрямків розвитку та шляхів оптимізації діяльності автотранспортних підприємств;

- захист прав споживачів підчас транспортного обслуговування;

- створення рівних умов для роботи всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері пасажирських перевезень, обмеження монополізму та розвиток конкуренції;

- забезпечення зайнятості населення, підготовки спеціалістів і робочих кадрів, охорони праці;

- раціональне використання енергетичних та матеріальних ресурсів;

- охорона довкілля від шкідливого впливу автомобільного транспорту.

4. Строк виконання заходів з відстеження:  з 28.08.2017 року по 28.09.2017 року.

5. Тип відстеження  - базове відстеження

6. Метод одержання результатів відстеження

Для одержання результатів відстеження результативності цього регуляторного акта використовувався статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних:

Для відстеження результативності дії даного регуляторного акта використовувався статистичний метод, а саме:

- оперативна  інформація відділу транспорту та зв’язку Білоцерківської міської ради;

- інформація податкових, наглядових та статистичних органів щодо показників  діяльності підприємств-перевізників;

- звітна інформація підприємств-перевізників КП БМР «Тролейбусне управління», ПАТ «Білоцерківський автобусний парк», МПП «Діліжанс», ПП «К-А-Н», ТОВ «ТРАНССІТІ»

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Показники результативності

2014 р.

2015 р.

2016 р.

І півріччя

2017 р.

Кількість проведених конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних

маршрутах загального користування

4

14

Кількість суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією пасажирських перевезень

4

5

Кількість пасажирів перевезених автомобільним транспортом

52090,30

47979,70

53021,80

22732,2

Кількість скарг від населення щодо надання послуг перевізниками з перевезень пасажирів населенню міста

136

75

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

За результатами базового відстеження  результативності регуляторного акта «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування м. Білої Церкви» від 11 жовтня 2016 року № 438  можна зробити висновок, що впровадження цього нормативного акта забезпечує досягнення визначених цілей.

Реалізація даного  регуляторного акта дозволить виконати вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про автомобільний транспорт», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  постанови  Кабінету Міністрів України  від 3 грудня 2008 року   №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування».

Виконання обов’язкових  та додаткових умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування м. Білої Церкви затверджених рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування м. Білої Церкви»  від 11 жовтня 2016 року № 438 та  їх реалізація, дозволила приймати заходи до впорядкування організації та здійснення належного перевезення пасажирів автомобільним транспортом, підвищення рівня безпеки та покращення якості транспортних послуг, надало можливість до більш раціонального використання енергетичних та матеріальних ресурсів, нормативного врегулювання відносин між організатором і суб’єктом господарювання.

Міський голова                                                                                       Г.А. Дикий