День мужності, відваги і честі

|  18. 09. 2017

17 вересня в Білій Церкві відбулися обласні урочистості з нагоди Дня рятівника, який відзначається щорічно цього дня згідно з Указом Президента від 12 вересня 2008 року. Це свято людей, для яких честь, відвага, мужність і вірність своєму обов’язку є сенсом буття – пожежників, хіміків, піротехніків, водолазів, працівників інших аварійно-рятувальних формувань і служб, які забезпечують надійний захист національного багатства та життя людей від вогню та стихії. Його відмічають також громадяни, які зробили свій вагомий внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.

Щирі слова вітань з нагоди свята присутнім адресував міський голова Геннадій Дикий: «Найбільша відзнака вашої роботи – це визнання серед громад, з якими ви працюєте. Ви маєте від громадян стовідсоткову довіру, стовідсоткову повагу і повне розуміння того, що ви на своєму місці. Це найголовніша ваша заслуга. Від громади Білої Церкви висловлюю вам щиру повагу і вдячність за ту справу, яку ви робите. Дякую, що ви в нас є!»

Геннадій Дикий вручив ряду працівників почесні грамоти Білоцерківської міської ради.

Учасників заходу привітав начальник Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області Василь Слободяник. Він відмітив, що кожного року перед службою надзвичайних ситуацій ставиться ще більше планка, вищі вимоги, а професія рятівника є хоч і ризикованою, але й шанованою серед громадськості, адже рятівники можуть кваліфіковано і своєчасно надавати допомогу.

Василь Слободяник зачитав привітання від голови голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна – з побажаннями міцного здоров’я, мирного неба, благополуччя та нових професійних успіхів на благо України. Лунали слова вдячності на адресу ветеранів, які виплекали не одне покоління рятівників.

З нагоди відзначення Дня рятівника та за значний особистий внесок у справу забезпечення державної безпеки, зразкове виконання службових обов’язків, сумлінну працю і високий професіоналізм ряду вогнеборців було присвоєно чергові спеціальні звання, вручено грамоти, подяки, нагрудні знаки та інші нагороди.

До підрозділу РЗСП, який розташований у Білій Церкві, були передані ключі від електростанції, яка допомагатиме при подоланні надзвичайних ситуацій, та ключі від спецтехніки, яка стане в пригоді при ліквідації надзвичайних ситуацій.

Зі словами вітань також вступили: перший заступник голови Білоцерківської райдержадміністрації Юрій Савчук та заступник начальника Головного управління Національної поліції в Київській області полковник поліції Роман Козьяков, які відзначили ряд представників галузі подяками.

У продовження свята з творчими дарунками виступили артисти Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського.

Під час заходу вшанували та згадали імена тих, хто загинув, виконуючи службові обов’язки.

Варто відмітити, що нині в міському парку Слави тривають роботи зі спорудження пам’ятного знаку героям-вогнеборцям, який буде відкрито найближчим часом.

Цього ж дня рятувальники організували в Парку культури та відпочинку імені Т. Г. Шевченка виставку пожежно-рятувальної техніки та провели святкову акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». У жителів та гостей міста була можливість ознайомитись із оснащенням, яке щодня служить для гасіння пожеж та ліквідації інших надзвичайних ситуацій. Особливе захоплення захід викликав у малечі та школярів різного віку, які мали можливість не тільки ознайомитися з технікою, але й поспілкуватися з рятівниками та зробити фото на згадку.

Крім того, під час акції кожен охочий зміг відчути себе представником мужньої професії рятувальника. Конкурси «Влуч у ціль», «Бойовка», «Протигаз», «Рятівник» сподобалися не лише маленьким мешканцям міста, навіть дорослі та гості міста змагались у вправності. За участь усі отримували заохочувальні подарунки, прапорці та чудові кульки на тематику безпеки життєдіяльності. Усі охочі могли оглянути експонати пожежно-технічної виставки, зокрема макети вибухових пристроїв, що замасковані під звичайні речі, застарілі боєприпаси та видовищні макети предметів побуту, що були причиною реальних пожеж.

У заході взяли участь представники громадськості.

Фотографії до новини тут