Щоб не допустити критичного падіння рівня води

|  19. 07. 2017

19 липня ц.р. міський голова Геннадій Дикий спільно з начальником управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрієм Кузнєцовим відвідали Білоцерківське верхнє водосховище. Справа в тому, що останнім часом спостерігається постійне зниження рівня води водосховища, з якого здійснюється водозабір для забезпечення водопостачання міста Біла Церква.

Заступник начальника цеху водоочисних споруд ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Олена Хоменко зазначила: «Рівень води у водосховищі вже впав на 24 см і продовжує щодня падати на 1 см. До водозабірних вікон залишилось близько 1м. Крім того, якість забірної води різко погіршилася за останній період, що значно ускладнює її очищення. Причиною такої ситуації стала низка чинників, а саме: температурні умови, недостатня кількість опадів, інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей, а також недотримання встановленого режиму експлуатації водосховищ вище по течії».

Під час зустрічі присутні обговорили ризики подальшого пониження рівня води у водосховищі та спрогнозували можливі наслідки у разі погіршення ситуації.

Підсумовуючи зустріч, міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Не чекаючи, поки ситуація стане критичною, вже проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, за результатами якого направлено звернення до Київської обласної державної адміністрації задля вирішення питання на рівні області. Також проводиться робота з підготовки звернень до центральних і місцевих органів виконавчої влади, в тому числі до Вінницької та Житомирської областей, щодо вжиття заходів з метою усунення передумов екологічної катастрофи, недопущення зменшення рівня Білоцерківського верхнього водосховища та нормалізації стану водойм річки Рось, оскільки від цього залежить забезпечення водопостачання не лише Білої Церкви, а й міст, які розташовані нижче по течії річки».