Білоцерківська ОДПІ: перші підсумки кампанії декларування

Дата :
2017-05-16

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує, що 3 травня 2017 року завершилась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2016 році.

Як повідомив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко, станом на 5 травня поточного року громадянами подано 5264 декларації про майновий стан і доходи. 4627 декларантів самостійно нарахували зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 20,2 млн. гривень та військового збору в сумі 4,5 млн. гривень. 637 осіб скористались правом на отримання податкової знижки на загальну суму  понад 1 млн. гривень.

Не зважаючи на те, що кампанія декларування доходів громадян, одержаних протягом 2016 року, завершилась, подати декларацію про майновий стан та доходи можна, сплативши відповідні фінансові санкції, які передбачено у зв’язку з несвоєчасним поданням такої декларації.

Звертаємо увагу громадян Білоцерківського регіону, що скористатись правом на отримання податкової знижки можливо до закінчення поточного року, подавши відповідну декларацію до контролюючого органу за місцем свого проживання.

Білоцерківська ОДПІ

Понад 9 млн. гривень податку на нерухоме майно надійшло до місцевих скарбниць  Білоцерківського регіону

Протягом січня – квітня поточного року від платників податків Білоцерківської ОДПІ до місцевих скарбниць надійшло більше 9 млн. гривень податку на нерухоме майно. З них юридичні особи сплатили 8,6 млн. гривень, фізичні особи – 0,5 млн. гривень.

Нагадаємо, що цього року громадяни сплачують податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2016 році.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України).

В 2017 році пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб залишаються на рівні минулого року. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток     (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), на 180 кв. метрів.

Юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, а громадян про нарахований податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості, шляхом вручення власникам майна повідомлення – рішення на сплату податку.

Білоцерківська ОДПІ