596 млн. гривень надходжень до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу

Дата :
2017-05-12

За чотири місяці поточного року платниками Білоцерківського регіону – юридичними та фізичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, сплачено до місцевих бюджетів відповідних територій 109,3 млн. гривень єдиного податку. У порівнянні з минулим роком надходження цього податку збільшились на 48 млн. гривень. Зокрема, фізичними особами сплачено 67,9 млн. гривень, юридичними особами – 11,8 млн. гривень.

На сьогодні на спрощеній системі оподаткування перебуває 18187 суб’єктів господарювання, а це  51% загальної кількості платників, які знаходяться на обліку в інспекції (із них юридичних осіб - 1687,  фізичних осіб – 16500) . Так, з 16500 фізичних осіб – підприємців –«спрощенців» І групу використовують 4059 платників, ІІ групу – 7959, ІІІ групу – 4482 платників.

Позитивна динаміка сплати єдиного податку до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу і сумлінно платити податки.

Білоцерківська ОДПІ

Порядок оподаткування спадщини змінено

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 25 березня 2017 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини ”.

Так, спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, а саме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба, дід та онуки).

Спадкоємці першого і другого ступенів також звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування. При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається у розмірі 5 відсотків.

Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18 відсотків.

З оновленим текстом Кодексу можна ознайомитись, скориставшись розділом “Нормативні та інформаційні документи” Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням http://zir.sfs.gov.ua.

Білоцерківська ОДПІ