Обговорення нагальних питань з пасажироперевезення на міському громадському транспорті

|  05. 05. 2017

05 травня в м.Біла Церква відбулося засідання «круглого столу» стосовно здійснення пасажироперевезень міського громадського транспорту. Провів засідання керуючий справами виконавчого комітету міської ради Максим Свірський.

Виступаючи перед присутніми  керуючий справами виконавчого комітету відмітив, що головною метою даного заходу є обговорення ряду проблемних питань автомобільно-транспортної галузі міста та висвітлення основних позитивних змін в сфері пасажироперевезень.

«Для того, щоб мешканці Білої Церкви відчували позитивні зміни під час користування громадським транспортом, міська влада прагне тісно співпрацювати з громадськістю з метою виявлення необхідних напрямків покращення транспортної інфраструктури міста та розгляду і прийняття до уваги всіх пропозицій, які надходять», - зауважив Максим Свірський.

Під час засідання присутніми було обговорено ряд питань. Зокрема, порядок перевезення пасажирів пільгових категорій на міському громадському транспорті.

Керуючий справами виконавчого комітету міської ради Максим Свірський поінформував, що в Україні процедура перевезення пільгових категорій громадян в громадському транспорті є законодавчо неврегульованою. Міською владою було самостійно створено механізм перевезення «пільговиків» в міському транспорті, який полягав у розробленні та затвердженні комплексної Програми відшкодування пільг. Для цього організовано співпрацю управління соціального захисту населення міської ради, Білоцерківського міськрайонного управління Пенсійного фонду України та АТ «Ощадбанк».

«Для чіткого врегулювання кількості наданих пільг, під час перевезення на міському громадському транспорті та обліку пільгових категорій громадян Білої Церкви, розробляється інструментарій платіжних засобів – муніципальна карта. З цією метою залучаються партнери, такі як MasterCard, АТ «Ощадбанк», ТОВ "Підприємство "Пластик Карта" та ін.», - сказав Максим Свірський.

Іншими питаннями під час засідання «круглого столу» було - виконання автоперевізниками договірних умов. Стосовно даного питання представниками громадськості та журналістами місцевих  засобів масової інформації було задано ряд питань щодо організації пасажироперевезень: облаштування системою GPS навігації транспортних засобів; дотримання розкладу руху громадським транспортом; заміна діючого місцевого громадського транспорту на більш екологічний; етика поведінки водіїв під час пасажироперевезень; проблематика облаштування зупинок в районі «Критого ринку» (напроти магазину «Фокстрот») та вулиць Ш.Алейхема-Павліченко; визначення кількості маршрутів, які  здійснюють міські пасажироперевезення після проходження конкурсу та відповідність їх конкурсним вимогам ( маршрути № 14, 22 – здійснено повну заміну транспортних одиниць, маршрут №19 – оновили 22 транспортні одиниці,  маршрут № 11 – оновили 16 транспортних одиниць).

Також, під час обговорення присутніми було піднято питання впровадження новітніх технологій в системі пасажироперевезень.

Виступаючи, під час засідання «круглого столу», комерційний директор компанії «Автоімідж» Андрій Умінський ( дана компанія здійснює розробку і реалізацією проектів щодо підключення системи GPS-спостереження на пасажирський транспорт, відповідно до схеми «Дозор»)  відмітив, що вищезазначена система дає можливість реалізації співпраці між міською владою та перевізниками з метою якісного надання послуг з пасажироперевезення в місті. Зокрема, дана система GPS-спостереження надасть можливість здійснювати:  контроль кількості рейсів проведених місцевим громадським транспортом; контроль технічного огляду транспортних засобів та медичного огляду  водіїв; відслідкування руху громадського транспорту за допомогою мобільного додатку та встановлення електроного табло фактичного прибуття громадського транспорту на зупинках; прив`язка GPS навігації до всіх маршрутних транспортних засобів міста; впровадження системи оповіщення( як в самих транспортних засобах так і  ззовні).

В заході взяли участь депутат міської ради Сергій Наконечний, представники ряду структурних підрозділів міської ради, Білоцерківського відділу  поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області, Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, перевізників, КП БМР «Тролейбусне управління» громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.