Служба у справах дітей Білоцерківської міської ради інформує

Дата :
2017-04-03

На виконання вимог Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи дітей»,  Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 та Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи в м. Біла Церква з питань соціального захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, затвердженого згідно з рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 07 квітня 2015 року № 148, служба у справах дітей Білоцерківської міської ради в межах повноважень постійно проводить відповідну роботу з питань раннього виявлення дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, їх соціально-правового захисту, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

З початку 2017 року службою у справах дітей виявлено та взято на облік 9 дітей, які опинилася в складних життєвих обставинах та проживають у 8 сім’ях, де батьки переважно через пияцтво та асоціальну поведінку не забезпечують належного догляду та виховання своїм дітям. Загалом на обліку в службі перебуває 64 дитини даної категорії, які виховуються у 49 родинах.

Для підтримки дітей та сімей з дітьми, які з певних причин опинилися в складних життєвих обставинах і потребують кваліфікованої сторонньої допомоги з початку 2017 року службою у справах дітей спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено обстеження умов проживання 57 таких сімей. За результатами вивчення особистих потреб дітей і їх сімей їм надані та надаються необхідні соціальні послуги, з метою подолання ними складних життєвих обставин чи мінімізації їх наслідків, створення умов для подальшого самостійного розв'язання життєвих проблем.

З метою профілактики соціального сирітства в місті, надання дітям та їх батькам відповідної соціальної, юридичної, психологічної допомоги й консультації за направленням служби у справах дітей протягом І кварталу 2017 року до центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода» було влаштовано 32 дітей. Двоє дітей, із сім'ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховується в експерементальній сім'ї патронатних вихователів.

Після вжиття вичерпних заходів профілактичного характеру до батьків, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків служба у справах дітей порушує питання про застосування до них заходів адміністративного впливу. Так, з початку року службою у справах дітей та центром соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода» підготовлено й подано до Білоцерківського міськрайонного суду 5 позовів про позбавлення 6 батьків батьківських прав щодо 8 дітей. У зв'язку із безпосередньою загрозою життю та здоров’ю дітей, яка виникла з вини їх батьків, на підставі рішень органу опіки та піклування службою у справах дітей було відібрано 3 малолітніх дітей від 2 горе-матерів. Підготовлено 18 висновків органу опіки та піклування про доцільність позбавлення 20 батьків батьківських прав щодо 21 дитини.

З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, правопорушенням серед дітей, вжиття відповідних заходів щодо влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, до закладів соціального захисту та надання їм соціальної, правової, медичної допомоги, службою у справах дітей у взаємодії з Білоцерківським відділом поліції та структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради протягом І кварталу 2017 року проведено 12 профілактичних рейдів. В ході заходів було виявлено 5 дітей, з них 2 дітей вилучено з вулиці, 3 – із сім'ї. Із загальної чисельності дітей, виявлених під час проведення рейдів, 1 дитину влаштовано до центру соціально-психологічної реабілітації «Злагода»; 3 – в КЗ КОР «Спеціалізований обласний будинок дитини м. Біла Церква» та 1 дитину повернуто в сім'ю.

Начальник служби   В.М. Кисельова