Білоцерківська ОДПІ інформує

Дата :
2017-03-23

У Білоцерківському регіоні понад 190 громадян задекларували отримання спадщини

З початку року мешканці Білоцерківського регіону задекларували 18,2 млн. гривень доходів, отриманих у вигляді спадку. Їм нараховано 886 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 263,2 тис. гривень військового збору, які вони мають сплатити до 1 серпня цього року.

Загалом, станом на 1 березня подано 698 декларацій про майновий стан і доходи на загальну суму 41,6 млн. гривень. Сума податків до сплати складає майже 1,6 млн. гривень.

Нагадуємо, декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік за вибором громадянина слід подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку, не пізніше 3 травня 2017 року.

Білоцерківська ОДПІ

Задекларуйте дохід від здачі в оренду квартири!

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що отриманий у 2016 ріці дохід від здачі в оренду квартири фізичній особі, незареєстрованій як самозайнята особа, необхідно оподаткувати ПДФО за ставкою 18% та військовим збором (1,5 %) та задекларувати.

Отриманий дохід відображається у колонці 3 рядка 10.3 розділу II Декларації про майновий стан і доходи. Податкове зобов'язання з ПДФО відображається у колонці 6 рядка 10.3 розділу II Декларації як сума, що підлягає сплаті до бюджету. Податкове зобов’язання з військового збору  відображається у колонці 7 рядка 10.3 розділу II Декларації як сума, що підлягає сплаті до бюджету.

Крім того, слід проставити позначку «х» про надання в оренду майна в розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)», де зазначаємо категорію об’єкта (для квартир – 3), адресу та інше.

Граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017 р.

За необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та відділень інспекції.

З 1 квітня змінюються правила надання податкових консультацій

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області  доводить до відома платників податків, що з 01.04.2017 року набуває чинності нова редакція статті 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України. Зазначені зміни передбачені пунктом 22 розділу I Закону №1797 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» у новій редакції викладено статті 52 і 53, які стосуються порядку надання податкових консультацій.

Зокрема, скорочено термін надання контролюючими органами безоплатної податкової консультації за зверненням платників податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Також, визначено обов’язкові вимоги до оформлення звернення платників. З 1 квітня звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі  повинно містити:

1. найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по-батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
  2. код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
  3. зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
  4. підпис платника податків;
  5. дату підписання звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надаватиметься, йому надсилатиметься відповідь у порядку та строки, передбачені Законом "Про звернення громадян".