У Білій Церкві відбувся конкурс на краще виконання творів Тараса Шевченка «Кобзарева зоря»

|  07. 03. 2017

06 березня в міській центральній бібліотеці відбувся 28-й міський конкурс читців-декламаторів на краще виконання творів Тараса Шевченка «Кобзарева зоря».

Конкурс проводиться з метою популяризації творів великого українського Пророка, письменника, патріота України Тараса Шевченка та задля формування високої духовності молодого покоління, усвідомлення ним національної ідеї, виховання патріотизму і любові до України, української літератури, культури та мистецтва.

До складу журі конкурсу увійшли: депутат міської ради Олена Шевченко, голова міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка Костянтин Климчук (голова журі), викладач Державного навчального закладу «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П.Поповича» Марина Василенко, актриса Академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського Анжеліка Кисліцина, бібліотекар центральної міської бібліотеки Олена Стельмах.

За умовами конкурсу, учасники були поділені та три вікові категорії: учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв, студенти технічних коледжів і вищих начальних закладів та молодь віком до 28 років. На конкурсі виступили також молодші учасники – учні 5-7 класів.

Переможці визначалися у номінаціях: «Краще виконання твору Т.Г.Шевченка», «Краща літературна композиція», «Кращий твір, присвячений Т.Г.Шевченку». Виступи оцінювалися за 10-бальною шкалою. Художній рівень виконавської майстерності визначався за такими критеріями, як дикція, виразність, сценічна культура, костюм, артистизм, музичне оформлення.

Переможцями конкурсу «Кобзарева зоря» серед учнів 9-11 класів стали:

І місце: Дзядевич Володимир (БСШ №1, ЦБ); ІІ місце: Барсток Олександра (БЗШ №18); Старинський Станіслав (БНВО «Ліцей – Мала Академія наук»); Селіванова Аліна (ЦТДЮ «Соняшник»); ІІІ місце: Староконь Тарас (БНВО «Ліцей – Мала академія наук»); Шевченко Анастасія (НВО Гімназія №1, ЦБ); Олійник Дар’я (БЗШ № 7); Ткаченко Владислава (БЗШ № 6).

У категорії «Студенти» І місце посів Вітюк Олександр (ДНЗ БПТУ ім. П.Р. Поповича; ІІ місце – Яценко Ольга (Педагогічний коледж); Борисенко Анна (Педагогічний коледж); ІІІ місце – Філяєва Альона (Педагогічний коледж).

Заохочувальні призи отримали: Кусливий Дмитро (ДНЗ БПТУ ім. П.Р.Поповича) – за оригінальність виконання; Швая Анастасія (БВЗШ №1) – приз від Центральної бібліотеки.

Переможці та кращі читці братимуть участь в обласному шевченківському огляд-конкурсі, який відбудеться 25 березня.