Сумуємо… Пам’ятаємо…

|  03. 02. 2017

У неділю, 29 січня, бойовики російсько-терористичних формувань здійснили спробу штурму позицій ВСУ в районі Авдіївки Донецької області. Українські бійці дали відсіч окупантам, змусивши їх відступити, а потім перейшли в контратаку, захопивши у супротивника нові позиції. Тим не менш, на цьому загострення конфлікту не закінчилося: після зіткнення терористи відновили обстріли Авдіївки, Опитного, Кам'янки та Пісків, використовуючи міномети і танки.

Вранці, 30 січня, інтенсивність обстрілів, після нічного "затишшя", почала наростати. Обстріли тривали протягом всього дня. Обстріли відновились і у вівторок, 31 січня: вранці терорристи обстріляли Авдіївку з реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град" та великокаліберної артилерії, що призвело до руйнувань у житлових кварталах і виникнення пожеж.

 Вранці, 31 січня, противник запропонував перемир'я, але вже через кілька хвилин перегрупірувався і пішов у новий наступ, який успішно відбили сили АТО. У ніч на 1 лютого російсько-терористичні війська продовжили обстріли українських позицій біля Авдіївки, використовуючи "Гради" та артилерію калібру 152 мм, а також здійснили ще одну провальну спробу штурму. Увечері обстріли Авдіївки поновилися. У ніч на третє лютого обстріли продовжилися.

Повідомлення про загиблих українських військовослужбовців почали надходити ще в неділю, 29 січня. Прес-служба 72 ОМБР повідомила, що в ході боїв та подальших обстрілів загинули українські військовослужбовці.

У бригаді уточнили, що в зіткненні з бойовиками з 29 січня загинули:

капітан Андрій КИЗИЛО, 02.05.1993 р.н. Указом Президента України №21/2017 від 1 лютого 2017 року «За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі йому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно);

молодший сержант БАЛЬЧЕНКО Володимир Іванович, 04.011992 р.н.  Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно); 

сержант КРИЖАНСЬКИЙ Володимир Олексійович, 24.01.1989 р.н. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно); 

солдат ОВЕРЧЕНКО Дмитро Олександрович, 24.01.1989 р.н. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно); 

лейтенант ДЕРГАЧ Леонід Валентинович, 24.03.1970 р.н. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно); 

солдат БУБЛІЄНКО Роман Володимирович, 25.04.1993р.н. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно); 

солдат БУРЕЦЬ Олег Васильович, 28.09.1990 р.н. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно); 

солдат ПАВЛЮК Ярослав Ярославович, 24.10.1980 р.н. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно); 

солдат ШАМРАЙ Віталій Володимирович, 26.05.1990 р.н. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно). 

На жаль, сьогодні знову 72 бригада має втрати…

У зв’язку із значними втратами в особовому складі 72 ОМБР в боях під Авдіївкою Донецької області, міська влада звернулася до  представників різних релігійних конфесій міста, щоб здійснити спільний молебень в пам’ять про загиблих та в підтримку тих, хто зараз захищає територіальну цілісність України.  

03 лютого, біля стендів із портретами загиблих Героїв відбувся спільний молебень.

Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання. Міський голова та його заступники поклали квіти до портретів Героїв. 

Пам’ять про них назавжди залишиться серед нас…
Молімося, щоб таких важких звісток більше не було.