Засідання комісії з безпеки дорожнього руху

|  11. 08. 2016

11 серпня в м. Біла Церква відбулося засідання комісії з безпеки дорожнього руху.  Провів засідання керуючий справами виконавчого комітету міської ради Максим Свірський. На порядок денний було винесено такі питання:

-         виконання протокольних рішень комісії від 17.05.2016 року;

-         про стан безпеки дорожнього руху у I півріччі 2016 року;

-         про хід виконання робіт з реконструкції та ремонту доріг у I-му півріччі 2016 року та план робіт на II півріччя 2016 року;

-         про утримання і облаштування світлофорів, дорожніх знаків та нанесення розмітки;

-         про стан та заходи щодо облаштування та утримання зупинок громадського транспорту;

-         про розгляд звернення громадян, установ та організацій щодо заходів з підвищення безпеки дорожнього руху;

В ході засідання було наголошено, що учасники дорожнього руху як водії, так і пішоходи, майже щоденно стикаються з незручностями, які створюють для них водії, що зупиняють свої автомобілі з порушенням вимог правил зупинки та стоянки, й відповідно, створюють небезпечні умови для пішоходів та сприяють ускладненню руху транспорту. Міська рада тісно співпрацює з національною поліцією задля забезпечення та організації належних і безпечних умов на дорозі.

На засіданні виступив інспектор сектору превенції Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області Олег Антосюк. Він проінформував присутніх про статистику аварійних ситуацій на дорогах міста Біла Церква. Так, аварійність та травматизм учасників дорожнього руху  в 2016 році, порівняно з минулим, знизилась, але збільшилась кількість летальних випадків, які виникли в зв”язку з ДТП. «Це спричинено тим, - зазначив Олег Антосюк, - що в минулому році працівники поліції були забезпечені приладами  вимірювання швидкості руху транспортного засобу. В цьому році, нажаль, їх не маємо, тому, з метою зменшення дорожньо-транспортних пригод, використовуються  лише механічні засоби, які встановлені на дорозі».

В ході засідання перед присутніми виступила  начальник відділу капітального будівництва міської ради Людмила Денисова. Вона проінформувала членів комісії стосовно виконання робіт з капітального ремонту доріг Білої Церкви. Зокрема, за I півріччя 2016 року відремонтовано 19 289 кв. м. дорожнього покриття. До кінця року планується провести капітальний ремонт проїжджих частин ще трьох вулиць міста. Також, реконструйовано три світлофори, заплановано встановлення  ще шістьох світлофорних обєктів (ПДК розроблена і укладено договори на виконання цих робіт). На перехресті вулиць Леваневського – Заводська заплановано розпочати роботи вже з наступного тижня.

Житлово-комунальним господарством міської ради виконано робіт з поточного ремонту та усунення ямковості дорожнього покриття близько на 28 тис. кв. м. доріг Білої Церкви.

Керуючий справами виконавчого комітету міської ради під час засідання зазначив,  що є багато чинників, які перешкоджають створенню безпечних умови  дорожнього руху в місті. Так, наприклад, є проблематика встановлення рекламних носіїв на кругових перехрестях Білої Церкви. Максим Свірський надав протокольне доручення відповідальним службам підготувати на  наступне засідання  комісії пропозиції стосовно дотримання вимог по розміщенню засобів реклами на таких перехрестях. «При цьому необхідно враховувати всі умови безпеки руху на цих перехрестях. Крім того, з початком нового навчального року, особливо, потрібно звернути увагу на перехрестя та пішохідні переходи поблизу навчальних закладів міста», - відмітив він.

Представниками відділу промисловості, енергетики, транспорту і зв’язку міської ради було проінформовано присутніх стосовно проведення інвентаризації транспортних зупинок в місті, яка проводиться відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради № 230 від 24.05.2016р. «Про інвентаризацію зупинок громадського транспорту».

За даними проведеної інвентаризації в Білій Церкві наявні близько 170-ти зупинок громадського транспорту.  Також, в ході інвентаризації було систематизовано дані про утримувачів зупинок, виявлено наявність навісів, урн, лавок та ін.

Керуючий справами виконавчого комітету міської ради зазначив, що в Білій Церкві управлінням архітектури та містобудуванням міської ради спільно з управлінням житлово-комунального господарства та КП  БМР «Тролейбусне управління» розробляються заходи щодо визначення першочергових місць зупинок міського громадського транспорту та їх архітипу.

Максим Свірський відмітив, що найближчим часом в місті планується установлення камер зовнішнього спостереження і супутникового обладнання. «З їхньої допомогою ми зможемо контролювати потік транспорту, який вїжає та перетинає територію Білої Церкви».

На засіданні були присутні заступник міського голови Сергій Пахольчук, начальники управлінь та відділів міської ради, директор ТОВ «Білоцерківського-шляхово-експлуатаційного управління – Роман Троценко.