Гендерна рівність і протидія насильству серед молоді Білоцерківщини

|  13. 04. 2016

Проблеми гендерної рівності та протидії насильству було обговорено 11 квітня ц.р., під час засідання «круглого столу» представників органів місцевого самоврядування, поліції, соціальних служб, центру зайнятості, міграційної служби, відділу освіти і науки, соціальними педагогами та психологами. Ініціювали зустріч активісти Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність». Волонтери організації впродовж двох років, за підтримки МБФ «Український жіночий фонд», провели в Білій Церкві понад 130 право освітніх лекцій та тренінгів для школярів, учнів ВНЗ, читачів бібліотек. Організовували для молоді пізнавальні квести, громадські флеш-моби та публічні інсталяції «Ми проти насильства!», «Насильство – це сльози», «Не примовчуй насильство – винеси сміття з дому!». Цікавими були конкурси дитячих малюнків та фотографії на теми гендерної рівності. Мешканців міста не залишило байдужими телевізійне ток-шоу «Гендерна рівність: вчора, сьогодні, завтра».

На розсуд учасників «круглого столу» були  винесені складні та цікаві питання: чи є проблеми гендерної рівності у сферах освіти, охорони материнства, доступу до рівної оплати праці? Що можна і потрібно робити для подолання гендерних стереотипів та гендерної нерівності?

Разом дійшли до висновку, що важливо вже зараз працювати на випередження і протидіяти гендерній нерівності, яка може стати причиною вчинення насильства в сім’ях та шкільному середовищі. Велика відповідальність покладається на самих батьків – вони повинні виховувати у дітей ненасильницьку поведінку і своїм прикладом демонструвати рівне та шанобливе відношення один до одного. Активізація ж громади та зусиль органів влади у боротьбі із подоланням гендерного насильства має стати перспективним напрямом у формуванні місцевої політики.

Керівник Центру правової інформації та консультацій
БМГО «Правова єдність»

Ольга Настіна