Системне реформування органів прокуратури України

Дата :
2015-12-23

Триває системне реформування органів прокуратури України, що є одним із важливих чинників розбудови правової держави. Черговим кроком цього процесу є утворення відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року в органах прокуратури 178 місцевих прокуратур, які почали діяти з 15 грудня 2015 року.

Цей Закон спрямований на вдосконалення законодавчих засад організації та діяльності прокуратури України з метою імплементації європейських стандартів, запровадження положень, покликаних підвищити професійність прокурора та його незалежність.

На виконання вимог вказаного Закону в структурі органів прокуратури створено Білоцерківську місцеву прокуратуру, територіальна юрисдикція якої поширюється на м. Біла Церква, Білоцерківський район, Володарський район, Ставищанський  район, Сквирський район, Тетіївський район.

До складу Білоцерківської місцевої прокуратури входять:

- Ставищанське відділення Білоцерківської місцевої прокуратури (вул. Радянська, 48А, м. Ставище, тел. (04564)5-28-49),

- Володарське відділення Білоцерківської місцевої прокуратури (пл. Миру, 2, смт. Володарка, тел. (04569) 5-05-43),

- Тетіївське відділення Білоцерківської місцевої прокуратури (вул. Леніна, 42, м. Тетіїв, тел. (04560) 5-13-43),

- Сквирське відділення Білоцерківської місцевої прокуратури (вул. Щорса, 4, м. Сквира, тел. (04568) 5-13-43 ).

На місцеву прокуратуру, як і на прокуратуру України загалом, покладається здійснення чотирьох конституційних функцій: підтримання державного обвинувачення в суді, представництва інтересів громадянина або держави в суді, нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, та нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також  при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої  свободи громадян.

При реалізації цих функцій місцева прокуратура також проводить прийом громадян, розглядає звернення та запити, формує звітність, висвітлює результати роботи, вирішує кадрові та інші питання.

З питань прийому громадян в Білоцерківській місцевій прокуратурі слід звертатись за адресою: м. Біла Церква, вул. Шолом Алейхема, 38 А,  електронна адреса для листування [email protected]

Також, у Білоцерківській місцевій прокуратурі  працює телефон довіри, № телефону (04563)5-31-50.