Чоповичи – чудо під боком

19 вересня, після важкої робочої неділі працівники управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві відправилися в невеличке село Чоповичи, що в Малинському районі Житомирскої області. Це село ще називають "монастирським". І це не дивно...
В урочище знаходиться чудотворне  джерело Кип'яче,  а поряд -  два монастирі: чоловічій - на честь ікони Казанської Божої Матері та жіночій на честь ікони Афонської Божої Матері.

Чоловіча  обитель відома, в першу чергу, чудодійним джерелом. Його закладено  на місці виходу на поверхню підземної води.Унікальність її складу полягає в тому, що вонадуже “м’яка”, адже у ній мізерна кількість іонів важких металів,  а також хлоридів, нітратів і нітритів, інших шкідливих речовин. Тобто, вона занадто чиста.А от священнослужителі переконують, що ця вода змінює свій склад і лікувальні властивості у залежності від молитви й ступеня віри. І в цьому її чудодійність та лікувальна сила..

В жіночому монастирі Афонскої ікони Божої Матері знаходиться чудодійний образ Кровоточивого Спаса та ще кілька унікальних святинь: частина пояса Матері Божої, мощі 24 старців з Афону, чудотворна ікона Троєручиці та багато інших. Всі ікони в цьому храмі – афонського письма, а в монастирі – суворий Афонський статут. Чудодійний образ Кровоточивого Спаса благословляє своєю десницею кожного прочанина і надає зцілення від недуг душевних та тілесних.
І нам вдалося поклонитися чудотворній іконі, набрати води з цілющого джерела, що виникло на місці явлення ченцям Матері Божої та підготовитися до наступних напружених трудових буднів.

Голова профспілки                                Тетяна Маландій