Повідомлення прокуратури м.Біла Церква

Дата :
2015-07-07

Інформування населення про порядок розгляду органами прокуратури звернень з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів

Верховною Радою України 14.10.2014 року прийнято Закон України «Про прокуратуру», який 25.10.2014 року опубліковано в офіційному видані «Голос України». Пунктом 1 розділу XIII «Перехідні положення» Закону передбачено, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянами, додержання законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадян або держави в суді. Наявні форми представництва інтересів громадян на даний час визначено ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», а саме: неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні  повноваження.

У межах повноважень, передбачених процесуальним законом, прокурор має право: звертатись до суду з позовами (заявами, поданнями), вступати на будь-якому етапі у розгляд справи, порушеної за позовами (заявами, поданнями) інших осіб брати участь у розгляді справ чи ініціювати перегляд судових рішень, у тому числі у справах не за позовами (заявами, поданнями) прокурорів.

Таким чином, громадяни права яких порушуються посадовими особами органів державної влади чи місцевого самоврядування, керівниками підприємств установ та організацій незалежно від форми власності, які в силу вище перелічених обставин неспроможні звернутися до суду з позовною заявою про захист своїх порушених прав та інтересів, вправі звернутися до прокуратури міста з відповідною заявою.

Прокурор м.Біла Церква
старший радник юстиції                                                                                                           О. Бутович