Прокурорський нагляд за додержанням конституційних прав в’язнів, міжнародних норм і стандартів у місцях несвободи

Дата :
2014-06-12

В Україні з 9 по 21 жовтня 2013 року з моніторинговий візитом перебували представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покарання (ЄКПТ), у ході якого відвідано місця несвободи у Вінницькій, Дніпропетровській, Одеській областях та місті Києві.

У квітні поточного року Європейським комітетом за підсумками візиту в Україні оприлюднено звіт до уряду, у якому зазначено про наявність системних та тривалих порушень конституційних прав в’язнів.

З огляду на викладене, прокуратурою міста проведено перевірку місць несвободи, із залученням спеціалістів управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради, Білоцерківського РВ ГУ ДСНС України у Київській області та інспектора територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві щодо законності затримання, обліку та строків тримання громадян, надання їм правової допомоги, додержання норми житлової площі, режимних вимог, матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення в’язнів, належного їх лікування, надання психіатричної допомоги, гарантій проти запобігання тортур та іншому жорстокому поводженню.

За результатами перевірки було виявлено ряд грубих порушень Закону України «Про попереднє ув’язнення», Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки та внутрішніх наказів Державної пенітенціарної служби України.

Зазначені недоліки є порушенням вимог кримінально-виконавчого законодавства України згідно яких засуджені мають право на безпечне перебування, проживання та працю, в умовах відбування покарання у виді позбавлення волі та місцях обмеження свободи громадян.

З метою вжиття заходів для усунення порушень вимог закону та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, прокуратурою міста внесено 6 актів прокурорського реагування.

Прокуратурою міста і надалі буде проводитись постійний контроль, спрямований на забезпечення законності при виконанні кримінальних покарань та поновлення порушених прав осіб, позбавлених волі.

Прокуратура м.Біла Церква