Координаційна нарада в прокуратурі міста

Дата :
2014-03-19

14.03.2014 під головуванням прокурора міста Олійника С.В. проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста, на якій обговорено стан законності та протидії злочинності і корупції у місті за підсумками роботи у 2013 році.

На нараді заслухано інформацію заступника міського голови Савчука В.П. щодо діяльності міської ради з питань попередження і протидії злочинності

Відмічено, що правоохоронним органами міста у взаємодії з органами місцевого самоврядування проведено роботу по забезпеченню законності і правопорядку на території міста Біла Церква.

Як наслідок, забезпечено стабільну криміногенну ситуацію в регіоні та значно вищий, ніж у середньому по області, рівень розкриття злочинів - 45,2 % (44,1 % по області).

Так, завдяки вжитим заходам упродовж року зменшилась кількість умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень із смертельними наслідками, розбійних нападів, злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

Разом із цим, у минулому році зареєстровано значне зростання кількості крадіжок, незаконного заволодіння транспортними засобами, шахрайств.

З числа розкритих злочинів кожен другий вчинено особою, що раніше притягувалася до кримінальної відповідальності, кожен п’ятий - у стані алкогольного сп’яніння.

З метою створення належних гарантій дотримання прав людини органами прокуратури міста у взаємодії з іншими правоохоронними органами вжито дієвих заходів, спрямованих на реалізацію положень Кримінального процесуального кодексу.

Зокрема забезпечено активне застосування інституту угод між підозрюваним та потерпілим і прокурором. Так, за результатами розслідування у 44 кримінальних провадженнях укладено угоди про примирення та визнання винуватості.

Ураховуючи курс на гуманізацію кримінального процесу, вдвічі менше обрано запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. А належне процесуальне керівництво досудовим розслідуванням дало змогу запровадити практику застосування всього спектру передбачених законом альтернативних запобіжних заходів. Так, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту обрано щодо 7 осіб, заставу щодо 2 осіб.

Незважаючи на позитивні зрушення, в діяльності правоохоронних органів міста на окремих напрямках є ряд проблемних питань, вирішення яких потребує вжиття додаткових заходів та спільних зусиль правоохоронних органів.

Виокресливши ті проблемні питання, що негативно впливають на стан правопорядку та законності в регіоні, на координаційній нараді розроблено комплекс спільних заходів для правоохоронців, спрямованих на подолання наявних негативних тенденцій.

Прокурор м. Біла Церква                                                                                                       С. Олійник