Інформація про стан законності в м. Біла Церква з питань додержання законодавства про працю та пенсійного забезпечення

Дата :
2014-01-27

Нагляд за додержанням вимог законодавства про оплату працю та пенсійного забезпечення виправдано залишається одним із пріоритетних напрямків прокурорської діяльності. Адже робота працівників прокуратури щодо захисту трудових прав громадян, спрямована не на стихійне виявлення порушень, а на постійний їх захист та поновлення.

Впродовж минулого 2013 року прокуратурою міста Біла Церква приділено особливу увагу захисту конституційних прав громадян - жителів міста, зокрема, в сфері захисту прав на оплату та охорону праці, пенсійне та соціальне забезпечення.

Так, за результатами 9 проведених прокуратурою міста перевірок щодо дотримання вимог чинного законодавства України про оплату праці, направлено до суду 5 кримінальних проваджень, за фактами безпідставної невиплати заробітної плати більше ніж за один місяця за ч. 1 ст. 175 КК України. 4 із них закрито в суді на підставі ч. 3 ст. 175 КК України у зв’язку із погашенням заборгованості заробітній платі в повному обсязі пі час досудового розслідування та 1 кримінальне провадження закрито в суді на підставі ст. 46 КК України, у зв’язку із дійовим каяттям та погашенням в період судового розгляду заборгованості по заробітній платі в повному обсязі.

Також, за результатами розгляду внесеного прокуратурою міста Білоцерківському міському голові подання про усунення порушень вимог Закону України «Про оплату праці» на КП БМР «Тролейбусне управління» працівникам вказаного підприємства погашено заборгованість по виплаті заробітної плати в сумі 544 тис. грн. Загалом за прокурорського втручання в 2013 році погашено заборгованість із заробітної плати на суму 5, 5 млн. грн.

Крім того, активною була діяльність щодо захисту прав громадян на пенсійне забезпечення. Так, за результатами проведених у 2013 році перевірок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 посадових осіб управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква, та за прокурорського втручання до Фонду відшкодовано 180 тис. грн.

Загалом в минулому році, прокуратурою міста в сфері захисту конституційних прав громадян проведено 64 перевірки, розпочато 7 кримінальних проваджень, за допущені порушення до дисциплінарної відповідальності притягнуто 41 посадову особу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, відшкодовано 731 тис. грн.

Також, на даний час триває перевірка ініційована прокуратурою міста в УПФУ в м. Біла Церква з питань дотримання вимог чинного законодавства в сфері пенсійного забезпечення.

Додержання прав працівників на оплату праці, належні умови праці та їх пенсійне забезпечення і надалі перебуватимуть під наглядом прокуратури міста.

Прокурор м.Біла Церква
           старший радник юстиції                                                           Мельник Г.І.