Міжнародний форум «Україна-ЄС.Від асоціації до членства»

|  23. 10. 2013

23 жовтня в м.Біла Церква відбувся Міжнародний форум «Україна-ЄС. Від асоціації до членства».

Виступаючи на відкритті форуму  міський голова В.Савчук, наголосив, що пріоритетним завданням всіх гілок влади є виконання поставлених завдань Президентом України В.Ф.Януковичем та реалізація ряду соціально-економічних програм, що сприятимуть євроінтеграції України, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного виробництва,впровадженню високих соціальних стандартів та покращенню рівня добробуту громадян. Зазначив,що  поглиблення відносин  між Україною та Європейським Союзом сприятиме розвитку торгівельних та культурних відносин , зупинився на питанні співпраці Білої Церкви та міст-побратимів з різних країн у соціально-економічному та гуманітарному  напрямках,відмітив важливе  значення  здобуття молоддю нових знань у сфері комунікації,вивчення іноземних мов та комп’ютерних технологій.

В ході форуму присутні обговорили основні положення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС,зокрема в сферах промисловості,ринку послуг та робочої сили,захисту права на інтелектуальну власність. Зупинилися на питаннях обміну досвідом щодо розвитку сільського господарства,запровадження енергозберігаючих технологій,підтримки малого та середнього бізнесу. Також присутні обговорили питання щодо розвитку громадянського суспільства  в Україні.

Учасники форуму мали змогу ознайомитись з досвідом співпраці Литовської та Словацької  республік з Європейським Союзом  на їх шляху до отримання статусу повноцінного членства в даній міжнародній спільноті.

В рамках форуму відбулася зустріч міського голови В.Савчука з його учасниками та брифінг  для журналістів міських ЗМІ,в ході якої присутні дали відповіді на поставлені питання ,що в основному стосувалися механізму отримання Україною асоційованого членства в ЄС, питань створення зони вільної торгівлі та можливості безвізового режиму між Україною та країнами Європейського Союзу.

В роботі форуму  взяли участь урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції В.Пятницький, голова Національної експертної комісії України з питань захисту соціальної моралі В.Костицький, уповноважений міністр,заступник посла Литовської республіки в Україні М.Януконіс, уповноважений міністр,заступник посла Словацької республіки в Україні М.Шафін, ректор Білоцерківського національного аграрного університету,депутат Київської обласної ради А.Даниленко, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації В.Горбик,президент громадської організації «Інститут європейського поступу» Е.Ільїн,студенти Білоцерківського національного аграрного університету,представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.