Інформація про стан законності в м. Біла Церква з питань додержання законодавства про оплату праці

Дата :
2013-09-11

Захист прав громадян є одним із пріоритетних завдань прокуратури міста Біла Церква у здійсненні наглядової діяльності  поряд із захистом інтересів держави. В той же час, не всі мешканці міста, особливо ті що працюють, мають можливість звернутись на особистий прийом до прокуратури міста зі своїми проблемами та повідомити про порушення їхніх прав.

З метою усунення вказаних перешкод та полегшення доступу пересічних мешканців міста до правоохоронних органів, прокурором міста Біла Церква Мельником Григорієм Івановичем здійснюється прийом громадян на підприємствах міста, за місцем їх роботи.

27.08.2013 року Мельником Г.І. проведено особистий прийом працівників на одних із найбільших підприємств міста: ПрАТ «Росава» та ТОВ «Інтер-ГТВ». Вказаний прийом мав свої позитивні результати, оскільки, до прокурора міста звернулись працівники ТОВ «Інтер-ГТВ» зі скаргами на несвоєчасну виплату заробітної плати.

За вказаним зверненням, прокуратурою міста із залученням головного спеціаліста Територіальної державної інспекції з питань праці проведено перевірку з питань дотримання вимог чинного законодавства  про оплату праці в діяльності ТОВ «Інтер-ГТВ». За результатами перевірки на вказаному підприємстві виявлено приховану заборгованість по заробітній платі в сумі 1 мільйон 360 тис. грн.

У зв’язку із цим, 06.09.2013 року прокуратурою міста порушено кримінальне провадження за фактом безпідставної невиплати заробітної плати більше ніж за один місяць працівникам ТОВ «Інтер-ГТВ». Вказане кримінальне провадження направлене для проведення досудового розслідування за підслідністю до Білоцерківського МВ ГУ МВС України в Київській області і буде вжито усіх можливих заходів щодо відшкодування заборгованості по заробітній платі.

Прокурором міста і надалі буде проводити прийоми громадян на підприємствах міста, а також за місцем проживання з метою недопущення порушення їхніх прав в тому числі, і на оплату праці.

Прокурор міста Біла Церква
                       старший радник юстиції                                                        Мельник Г.І.