Оголошення про формування та затвердження списку присяжних Білоцерківського міськрайонного суду

Дата :
2012-07-24

До Білоцерківської міської ради від територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області надійшло Подання щодо формування та затвердження списку присяжних Білоцерківського міськрайонного суду Київської області.

Дане подання зумовлено змінами до чинного законодавства, зокрема прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу України, змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до ст.57 зазначеного закону, присяжним є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя. Присяжні під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді.

Список присяжних формується відповідною місцевою радою з громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду. Список присяжних затверджується один раз на два роки і переглядається в разі необхідності за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:

• - що визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  • - які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;
  • - які мають не зняту чи непогашену судимість;
  • - народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси;
  • - громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років; особи, які не володіють державною мовою.

Громадянину, що претендує на включення до списку присяжних, необхідно у термін до 10.08.2012 року подати до Білоцерківської міської ради, що знаходиться за адресою: м. Біла Церква, вул. Я. Мудрого,15, заяву з додаванням наступних документів:

• - копію паспорта;
  • - довідку з місця роботи;
  • - копiю трудової книжки;
  • - копiю документа про oсвітy;
  • - медичну довiдку про можливiсть виконувати обов’язки;
  • - контактний номер телефону.