Зустріч з радниками посольства Канади в Україні

|  03. 02. 2012

03 лютого міський голова Білої Церкви В.Савчук провів зустріч з радниками посольства Канади в Україні, провідними експертами щодо міжнародної співпраці в галузі права Н.Заварзіною та Н.Штоц, в ході якої були обговорені питання втілення правових реформ в Україні та м.Біла Церква.

Міський голова наголосив, що в Білій Церкві існує практика щодо надання безкоштовної юридичної допомоги білоцерківцям, особливо тим, які є малозабезпеченими, і надалі планується продовжувати та поширювати надання правових послуг.

В ході зустрічі було повідомлено, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в кожній області держави в цьому році будуть створені перші 27 центрів по наданню безоплатної вторинної правової допомоги. Зокрема, в м.Біла Церква, такий центр буде створено за підтримки офісу громадського захисту з надання безкоштовної правової допомоги в кримінальних справах, якому міською владою буде надано відповідне приміщення. Своє функціонування в місті даний центр розпочне з 01.01.2013р.

Мета діяльності центрів по наданню безоплатної вторинної правової допомоги полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя і включає такі види правових послуг як захист від обвинувачення при розгляді адміністративних і кримінальних справ, складення документів процесуального характеру, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та ін. Право на отримання такої допомоги першочергово матимуть малозахищені категорії громадян.

Присутні також обговорили питання співпраці між Україною та Канадою щодо підтримки створення центрів, напрямки співробітництва між правоохоронними органами, працівниками центру правової допомоги та міської владою та ін.

В заході взяли участь заступник міського голови М.Антонюк, начальник юридичного відділу виконавчого комітету міської ради В.Кудлацька-Тишко, директор центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України А.Вишневецький, виконавчий директор Білоцерківської міської громадської організації «Громадський комітет сприяння реалізації конституційного права людини на правову допомогу», адвокат, керівник пілотного проекту офісу громадського захисту з надання безкоштовної правової допомоги в кримінальних справах, в рамках Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» В.Кікас, заступник начальника - начальник слідчого відділу Білоцерківського міського відділу ГУ МВС України в Київській області, підполковник міліції О.Климовський, представники міських ЗМІ.