Звернення щодо дотримання норм антитютюнового законодавства та захисту населення від шкідливого впливу тютюнових виробів на території Білоцерківської громади

Дата :
2024-07-11

Згідно із статтею 13 Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів, у тому числі:

-у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

-у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

- на зупинках громадського транспорту.

У місцях та закладах, в яких куріння заборонено, необхідно розмістити наочну інформацію, що складається з графічного знака про заборону куріння і тексту такого змісту: "Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!"

У разі відсутності визначеної законом інформації у закладах ресторанного господарства, на зупинках громадського транспорту чи в салоні пасажирського транспорту Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів уповноважена накласти штрафні санкції щодо невиконання суб’єктом господарювання антитютюнового законодавства.

Макети готових постерів формату А5: https://bit.ly/zupn

Наголошуємо, що за результатами соціологічних опитувань 73% молоді щодня стикаються з яскравою привабливою рекламою цих виробів у місцях продажу, на зупинках транспорту, на вітринах кіосків та інших місцях.

Станом на 23023 рік в Україні курцями є рекордні 30% населення. Особливо зростає ця цифра серед молоді - 38% молодих українців віком 18-29 років курять різні види тютюнових виробів - найбільш популярними лишаються новітні тютюнові вироби для електричного нагрівання та електронні сигарети.

Відділ з питань торгово-побутового обслуговування населення та громадського харчування Білоцерківської міської ради за матеріалами Всеукраїнської кампанії «Молодь вільна від куріння», ГО «Центр громадянського представництва «Життя», ГО «Спільнота активної молоді – САМ»