До уваги суб’єктів господарювання, які провадять діяльність, пов’язану з харчовими продуктами!

Дата :
2023-04-26

Білоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє про те, що у відповідності до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів», наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» (далі – Порядок), зареєстрований в Мін'юсті 12 березня 2016 року за № 382/28512 з змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 142-22 від 21.01.2022)з 15.02.2022 викладений у новій редакції.

Цей Порядок визначає процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Суб’єкти господарювання (юридичні особи, фізичні особи – підприємці), фізичні особи, визначені як оператори ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку), які провадять діяльність, що відповідно до вимог Закону не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов'язані подати до територіального органу компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, відповідно до цього Порядку.

Зазначений обов’язок поширюється на операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з:

• первинним виробництвом сільськогосподарської продукції (у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин);

• переробкою та виробництвом харчових продуктів;

• торгівлею, транспортуванням та/або зберіганням харчових продуктів;

• громадським харчуванням (ресторани, бари, кафе, піцерії, їдальні тощо);

• іншими видами діяльності пов’язаними з поводженням з харчовими продуктами;

• використанням потужності з метою здійснення обігу харчових продуктів за виключенням їх виробництва та/або зберігання.

Оператори ринку відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» несуть відповідальність в межах діяльності, яку вони здійснюють.

За виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, тягнуть за собою накладення штрафу:

- на юридичних осіб - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат;

- на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

Для проведення державної реєстрації потужності оператор ринку подає територіальному органу компетентного органу за адресою розташування потужності заяву в паперовій формі згідно з додатком до цього Порядку (Додаток в редакції Наказу Міністерства економіки № 142-22 від 21.01.2022).

Також, звертаємо увагу на те, що враховуючи зміни, внесені до Порядку згідно з Наказом Міністерства економіки № 142-22 від 21.01.2022, подання заяви в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) наразі тимчасово не приймається, у зв’язку з розбіжністю видів діяльності, що плануються здійснюватися з використанням потужності у затвердженому бланку заяви та Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Державна реєстрація потужності здійснюється безоплатно.!!!

Білоцерківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області