Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Дата : 
2023-03-21

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПАВЕР - ЕКО» (ТОВ «ПАВЕР - ЕКО» ).

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 44855802.

Місцезнаходження суб»єкта господарювання (юридична адреса) – 09100, Київська обл.,

м. Біла Церква, вул. Леваневського, буд. 83А. Контактний номер телефона  099-2020001.

Адреса електронної пошти суб»єкта господарювання:: [email protected]

Місцезнаходження АЗС (фактична адреса) - 09100, Київська обл., м. Біла Церква,

вул. Леваневського, буд. 83А 

Мета отримання дозволу на викиду - первинне отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. ТОВ «ПАВЕР - ЕКО» відноситься до третьої групи об’єктів по складу Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

У відповідності до вимог ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»: пункту 2, підпункту 16) «потужності для зберігання нафти, нафтохімічної або хімічної продукції місткістю 200 тисяч тонн або більше» для АЗС ТОВ «ПАВЕР - ЕКО» оцінка впливу на довкілля не передбачається ( сумарна річна витрата палива на АЗС ТОВ «ПАВЕР - ЕКО» складає  2000 т/рік).

 АЗС ТОВ «ПАВЕР - ЕКО» спеціалізується на роздрібній торгівлі пальним (дизпаливо, бензин марки А-92, бензин марки А-95). На території АЗС  ТОВ «ПАВЕР - ЕКО» розміщені: підземні резервуари зберігання дизпалива ємкістю 25 м куб (2од.); підземний резервуар зберігання бензину марки А-92 ємкістю 25 м куб (1од.); підземний резервуар зберігання бензину марки А-95 ємкістю 25 м куб (1од.); паливо - роздавальні колонки (2од.); операторська АЗС. Режим роботи АЗС – 24 годинний. Сировина (паливо для заправки паливних баків автомобілів) – дизпаливо, бензин марки А-92, бензин марки А-95. Доставка нафтопродуктів на підприємство здійснюється автомобільним транспортом. Із автоцистерн нафтопродукти по трубопроводах зливаються в підземні резервуари. Герметичний злив палива з автоцистерн в резервуари здійснюється через швидкороз´ємну муфту. Заповнення резервуарів виконується через зливну трубу в нижню частину резервуарів. Під час зливання палива з автобензовозів в підземні резервуари, останні з допомогою гнучкого рукава газоурівнювальної системи і муфти з клапаном рециркуляції парів герметично приєднуються до цистерни автомобіля. Така система дозволяє повертати надлишок парів нафтопродуктів, що витісняється з резервуару, в автоцистерну, виключаючи їх викид в атмосферу. Для здійснення безпечного зберігання палива та для підтримання тиску в резервуарі на певному рівні – резервуари обладнано дихальними клапанами з вогневими запобіжниками. Під час випаровування нафтопродуктів при коливаннях температури зовнішнього повітря у добовому діапазоні, забруднене парами нафтопродуктів повітря через дихальний клапан потрапляє в атмосферу. Заправка автомобілів паливом здійснюється паливно-роздавальними колонками марки «Зельскотен» (2од.) з допомогою насоса. Технологічні операції АЗП: заправка резервуарів зберігання палива з автоцистерн; зберігання дизпалива в резервуарах; заправка паливом паливних баків автотранспорту. 

Обсяги та види викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: бензин (нафтовий, малосірчистий, в перерахунку на вуглець)– 0,838453т/рік, вуглеводні насичені (розчинник РПК-265 ІІ та інш.) – 0,000202016т/рік. Загальний валовий викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря складає 0,838655016 т/рік.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання – не передбачаються, так як на АЗС ТОВ «ПАВЕР – ЕКО» відсутнє устаткуванна та виробництво, яке входить до Переліку виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження  найкращих доступних технологій та методів керування.

Перелік заходів щодо  скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання – не передбачаються, так як викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують встановлених чинним законодавством  граничнодопустимих викидів в процесі експлуатації технологічного обладнання, АЗС ТОВ «ПАВЕР – ЕКО» відноситься до третьої групи об’єктів по складу Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів – не передбачається, так як викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують встановлених чинним законодавством  граничнодопустимих викидів в процесі приготування продукції, АЗС ТОВ «ПАВЕР – ЕКО» відноситься до третьої групи об’єктів по складу Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

 

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають вимогам чинного законодавства. На період проведення робіт з обґрунтування обсягів викидів для отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, згідно з результатами розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, установлено, що концентрації забруднюючих речовин від стаціонарних джерел викидів не перевищують нормативних значень граничнодопустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин і є допустимим та безпечним для здоров’я людей.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для АЗС ТОВ «ПАВЕР – ЕКО»  надсилати в місячний термін після публікації оголошення до Київської обласної державної адміністрації за адресою:

01196, м. Київ, площа Лесі Українки, буд.1, телефон: (044) 286-84-11, електронна пошта: [email protected]