Звіт про періодичне відстеження регуляторного акта «Про встановлення Правил торгівлі на ринках м. Біла Церква»

Дата :
2023-02-06

Звіт про періодичне відстеження регуляторного акта

«Про встановлення Правил торгівлі на ринках м. Біла Церква»

1. Загальна інформація про регуляторний акт:

Рішення  Білоцерківської міської ради від 29 вересня 2011 року №332-12-VI  «Про встановлення Правил торгівлі на ринках м. Біла Церква».

2. Виконавець заходів з відстеження: відділ з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування Білоцерківської міської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акта:

- врегулювання правових відносин між органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, які займаються організацією ринкової торгівлі у місті або здійснюють торгівлю на ринках,  і  споживачами;

- забезпечення належних умов для здійснення торгівлі  та обслуговування покупців на ринках, підвищення ефективності функціонування кожного ринку, як важливого структурного елементу ринкової економіки, поступове перевтілення  ринків в сучасні торгівельно-сервісні комплекси;

- захист прав споживачів;

- контроль за організацією роботи ринків;

- створення необхідних умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками;

- впровадження ефективного контролю за якістю і безпекою товарів, що реалізуються на ринках;

4. Строк виконання заходів з відстеження  з 29.12.2022 року  по 30.01.2023 року.

5. Тип відстеження – періодичне.

6. Метод одержання результатів відстеження – аналіз показників  діяльності  ринків

(аналіз статистичних даних).

7. Дані та припущення, а також способи одержання даних: даними на основі, яких  відстежується результативність регуляторного акта є статистичні дані  діяльності ринків:

8. Кількісні  та якісні  значення показників результативності регуляторного акта:

Показники

Од. виміру

2020 рік

2022 рік

2023 рік

(прогноз)

Кількість ринків у місті Біла Церква

шт.

Кількість торгових місць на ринку

Кількість заключених договорів

шт.

Сума штрафних санкцій та адміністративні штрафи

грн.

-

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення  визначених цілей (висновки та рекомендації):

Після затвердження рішення Білоцерківської міської ради «Про встановлення правил торгівлі на ринках м. Біла Церква» підвищилась ефективність функціонування кожного ринку, виділені додаткові  торгівельні місця у контейнерах, проведені асфальтні роботи та здійснено реконструкцію торгівельних місць на ринках, для покращення діяльності ринків. Проведено модернізацію камер схову товарів, відкрито нову сучасну ветеринарну лабораторію на ринку ТОВ ВБФ «Моноліт», встановлено криті прилавки для торгівлі сільськогосподарською продукцією. Відбувається поступове перетворення ринків в сучасні торгівельно-сервісні комплекси з розвиненою  інфраструктурою.

Визначені обов’язки та відповідальність, як адміністрації ринків так і торгуючих, спрямовані на досягнення  взірцевого рівня торгівельного обслуговування населення.

Регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку.

Міський голова                                                                                                    Геннадій ДИКИЙ