13 листопада – Всеукраїнський День молитви за сиріт

|  13. 11. 2022

За доброю традицією в Україні щорічно у другу неділю листопада проводиться Всеукраїнський «День молитви за сиріт» – день, у який віруючі люди з різних Церков по всій Україні молитовно просять Бога про захист, благословення та щасливі родини для всіх дітей-сиріт, а також про Божу ласку для тих, хто приймає та виховує їх у своїх сім’ях. День молитви нагадує всім про необхідність Божого ставлення до сиріт, надихає проявляти до них любов, а також робити все можливе, щоб у кожної дитини була сім’я.

Цього року «Всеукраїнський День молитви за сиріт» відбувся у неділю 13 листопада. Основні заходи в нашій громаді відбулися у церквах та релігійних громадах під час недільних богослужінь.  Долучитися до молитви мала змогу будь-яка людина, просто подякувавши Господу за свою родину і помолившись за сім’ю для тих, хто про неї ще тільки мріє. 

На жаль, близько трьохсот дітей у нашій громаді втратили батьків чи були покинуті ними. Сирітство за своєю суттю – це не лише соціальна, а й духовна проблема, адже сироти – це не тільки ті діти, які залишилися без батьків чи близьких. Це ще й ті, хто не відчуває любові ближніх, хто лишається наодинці з собою та своїми проблемами. Важливо, щоб кожен пам’ятав про цих людей і молився за них. І тоді ми зможемо спільно подолати цю проблему. Наші молитви про Божу ласку до знедолених дітей і їхніх сімей є надзвичайно важливими, особливо у цей нелегкий для України час через повномасштабну російську агресію.

Станом на 01.11.2022 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 280 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з яких 112 повними сиротами. Переважна більшість із цих дітей – соціальні сироти. Основними причинами соціального сирітства у громаді є такі: алкоголізм, наркоманія, відсутність у частини батьків навиків усвідомленого батьківства, їх безвідповідальне ставлення до дітей та свідоме й цинічне ухилення від виконання батьківських обов'язків тощо. Із загальної кількості дітей вказаних категорій 258 дітей, тобто 91,3%, виховуються в сімейних формах, а саме: в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу. Лише 22 дітей виховуються в закладах інституційного догляду за дітьми. На обліку служби перебуває 52 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені.

Усиновлення є пріоритетною та найбільш гуманною формою влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, оскільки в сім’ях усиновлювачів вони набувають прав біологічних дітей. Саме тому служба у справах дітей проводить широку роз’яснювальну роботу з пропагування та популяризації усиновлення. У разі виявлення бажання взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, в свою сім’ю - звертайтеся до служби у справах дітей Білоцерківської міської ради за адресою вул. Павла Скоропадського, буд. 8, м. Біла Церква, або за номерами телефонів 097-028-20-69, 04563-5-15-58.

Фотогалерея