IBI-Rating підвищив кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Білоцерківської міської територіальної громади

|  30. 09. 2021

Перед початком сесійного засідання міський голова Геннадій Дикий повідомив присутнім, що Білоцерківська міська територіальна громада, завдяки системній та ефективній роботі  депутатського комплексу та виконавчого комітету  з  налагодження структури економічного комплексу міста та підвищення ключових показників, ефективності фінансової політики та показників бюджету, інвестиційному потенціалу міста  - отримала підвищення кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості м.Біла Церква.

Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомило про підвищення кредитного рейтингу Білоцерківської міської територіальної громади до рівня uaА- з прогнозом «у розвитку» та підвищення  рейтингу інвестиційної привабливості до  рівня  invА+.

Такі рівні рейтингів відображають високу спроможність громади розраховуватися за своїми зобов'язаннями та високу інвестиційну привабливість. Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. На даний час такий прогноз застосовується до усіх суб’єктів рейтингування. Він обумовлений посиленням невизначеності щодо дії органів влади і господарюючих суб’єктів на тлі загострення епідеміологічної ситуації в Україні та світі. Позначення «+» та«-»  вказують на проміжні категорії рейтингів відносно основної категорії.

Підвищення рейтингу інвестиційної привабливості  було зумовлено змінами у законодавстві, спрямованими на підсилення операційних можливостей органів місцевого самоврядування при роботі з інвесторами, та активністю місцевої влади в напрямку створення сприятливих умов  для розвитку підприємництва, покращення інвестиційного клімату та залучення інвестицій, що підтверджується :

- затвердженням у 2021 році Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Білоцерківській міській територіальній громаді на 2021-2023 роки;

- активним розвитком індустріальних парків «Біла Церква - 1» і «Біла Церква - 2»;

- наданням управляючою компанією комплексної підтримки резидентам індустріальних парків у вирішенні організаційних питань та оформленні дозвільних документів, а також допомогу у залученні інвестицій та кредитів;

- участю в якості ключового партнера в Україні в міжнародному проєкті «Глобальна програма з екоіндустріальних парків», що реалізується Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO);

- створенням та функціонуванням сучасної інфраструктури надання адміністративних послуг в Білоцерківській міській територіальній громаді

- продовженням роботи місцевої влади в напрямку підвищення енергоефективності.

Міський голова подякував всім за роботу у даному напрямку та наголосив, що діяльність буде продовжуватись й надалі.