Здавайте кров – нехай у світі пульсує життя

|  07. 06. 2021

14 червня 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві було прийнято рішення щодо затвердження Всесвітнього Дня донора, в якості щорічного заходу що  повинен знаходити широку міжнародну підтримку.

Дата 14 червня вибрана не випадково. В цей день народився Нобелевський лауреат Карл Ландштейнер, який зробив видатні наукові відкриття в області вивчення крові. Зокрема, він відкрив АВО систему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську крові для лікування.

Тема кампанії 2021 року: «Здавайте кров – нехай у світі пульсує життя»

В День донора  Всесвітня організація охорони здоров’я привертає увагу суспільства до необхідності регулярного давання крові, запобіганню її нестачі в лікарнях і клініках, закликають до добровільної та безоплатної здачі крові.

Він не призначений для залучення великої кількості нових донорів саме  цього дня, а має метою відзначення і висловлювання вдячності тим, хто дає свою кров для збереження здоров’я інших людей.

Існують різні види донорства – донорство цільної крові і донорство компонентів. Чоловіки можуть здавати цільну кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4 разів на рік.

Ви можете стати донором, якщо:

• У Вас гарне здоров’я і самопочуття.

• Ви старші 18 років.

• Ваша вага не менше 50 кг.

• Температура Вашого тіла не перевищує 36.6 ±0.3 ºC.

• Ваш кров’яний тиск в діапазоні 160/90 до 110/60.

• У Вас пульс ритмічний від 60 до 90 ударів у хвилину

• Ви не вживали алкоголь протягом 48 годин до здачі крові.

• Ви не палили за 2 години до дачі крові.

Перед дачею крові треба дотримуватись певних правил:

• Добре відпочити, виспатись;

• Режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво) через те, що кров насичується жировими речовинами і стає непридатною для переливання хворим. В ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;

• В день давання крові необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб;

Здати кров у м. Біла Церква можна за адресою: комунальне некомерційне підприємство Білоцерківської міської ради «Київський обласний центр служби крові» б-р Олександрійський, 171, тел. 34-50-01