Відбулося громадське обговорення щодо присвоєння імен та перейменування ряду об’єктів Білої Церкви

|  19. 04. 2019

19 квітня у Білій Церкві відбулося громадське обговорення з приводу низки питань: перейменування вул. Театральної на вул. Ігоря Зінича Героя України; присвоєння назви алеї на бульварі Княгині Ольги «Алея воїнів-інтернаціоналістів»; присвоєння власної назви скверу в житловому мікрорайоні по вул. Таращанській (в межах багатоквартирних житлових будинків №4-6/10 по вул. Вернадського та житлового будинку №161 по вул. Таращанській) – Родинний сквер на масиві Таращанський.

Громадське обговорення провів голова комісії з питань найменування (перейменування) виконавчого комітету міської ради, заступник міського голови Валерій Гнатюк.

На початку обговорення було зазначено, що з 28 січня до 22 березня ц.р. було проведено прийом пропозицій та зауважень щодо перейменування вказаних об’єктів міста. Відповідно до порядку проведення громадського обговорення, комісією з питань перейменування враховувалися лише ті пропозиції, які надійшли в усній чи письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, контактних даних особи, яка їх подала. Тож під час громадського обговорення по кожному з винесених на розгляд питань було озвучено ряд звернень, які надійшли від різних установ, організацій, а також окремих громадян. Крім того, свою позицію мали змогу висловити учасники обговорення.

Таким чином, підбиваючи підсумки обговорення питання щодо перейменування вул. Театральної на вул. Ігоря Зінича Героя України, члени комісії підтримали пропозицію винести на розгляд Білоцерківської міської ради ряд питань, а саме:

-       увіковічнити пам’ять Героя України Ігоря Зінича, присвоївши його ім’я одній із вулиць Білої Церкви та надати перелік вулиць, які сформувалися в процесі обговорення: вул. Театральна, вул. імені Семашка, пров. Олександрійський, вул. Чкалова, вул. Клінічна, пров. Водопійний, вул. Декабристів, вул. Січневий прорив.

-       дати можливість Білоцерківській міській раді визначити із сказаного переліку вулицю для перейменування на честь Героя України Ігоря Зінича;

-       обов’язково запросити на розгляд цього питання ініціаторів перейменування вул. Театральна у вул. імені Героя України Ігоря Зінича;

У ході обговорення даного питання також було озвучено пропозицію рекомендувати громадським організаціям, навчальним закладам жителям міста ініціювати проведення переговорів із адміністрацією та колективом лікарняного закладу міської лікарні №2 питання щодо присвоєння імені Ігоря Зінича даному лікарняному закладу.

Під час розгляду питання щодо присвоєння назви алеї на бульварі Княгині Ольги «Алея воїнів-інтернаціоналістів» члени комісії, розглянувши всі аргументи щодо даної ідеї, погодилися винести на розгляд сесії Білоцерківської міської ради питання щодо присвоєння Алеї на бульварі Княгині Ольги назви: «Алея пам’яті воїнів, які загинули в Афганістані».

Члени комісії також одностайно підтримали пропозицію винести на розгляд сесії міської ради питання щодо присвоєння власної назви скверу в житловому мікрорайоні по вул. Таращанській (в межах багатоквартирних житлових будинків №4-6/10 по вул. Вернадського та житлового будинку №161 по вул. Таращанській): «Родинний сквер імені академіка Володимира Вернадського».

У заході взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, представники структурних підрозділів міської ради, громадськості, науковці, журналісти місцевих ЗМІ.