Біла Церква – учасник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»

|  13. 07. 2018

13 липня у м.Київ міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий та керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте підписали меморандум про взаєморозуміння щодо партнерства у сфері реформування сектору теплопостачання та розробки довгострокового плану розвитку теплових мереж Білої Церкви.

Біла Церква була обрана для співпраці з Проектом на конкурсній основі серед 33 міст України, які подали заявки на конкурс. (Детальніше – https://bc-rada.gov.ua/node/8978).

У рамках Проекту нашому місту буде надана підтримка в розробці довгострокового плану розвитку теплових мереж, включаючи рекомендації щодо оптимізації централізованого теплопостачання та інтеграції мереж. Це допоможе створити передумови для використання екологічно чистої та/або альтернативної енергії в централізованому теплопостачанні, сприятиме довгостроковому плануванню розвитку мереж та інвестиційному програмуванню в централізованому теплопостачанні.

Крім того, для Білої Церкви буде придбано програмне забезпечення, на базі якого працюватиме геоінформаційна система, що забезпечить автоматизоване управління, моделювання та діагностику теплових мереж в реальному часі та допоможе керувати системою централізованого теплопостачання в цілому. Для належного впровадження програмного забезпечення на підприємстві оператора централізованого теплопостачання міста Проект USAID проведе відповідне навчання для його працівників з використання програмного забезпечення, в тому числі навчальні поїздки до подібних підприємств в країнах Євросоюзу, що використовують обраний продукт, надасть технічну підтримку в процесі його впровадження на підприємстві тощо.

Також у рамках співпраці буде надано підтримку щодо організації обговорень, тренінгів та заходів для інформування громадськості про довгострокове планування, розвиток та оптимізацію мереж, диверсифікацію теплопостачання, довгострокове інвестиційне програмування.

Під час підписання меморандуму про співпрацю міський голова Геннадій Дикий висловив вдячність представникам Проекту USAID за те, що саме Біла Церква була обрана для співпраці з-поміж багатьох претендентів.

«На сьогодні рівень енергоспоживання в Білій Церкві є достатньо високим, і енергозаощадження є одним із пріоритетів розвитку нашого міста. Дивлячись на розвиток теплопостачання в європейських та північноамериканських містах ми розуміємо, що майбутнє за централізованим теплопостачанням, оскільки в таких містах воно є дешевшим і найбільш безпечним для екології. Ваша співпраця з нами є дуже важливою, оскільки при  залученні кредитних або грантових коштів важливим є ефективне їх вкладення, аби завтра не змінювати ті чи інші рішення. Тому довгострокова перспектива розвитку – це, в першу чергу, ефективне використання коштів. Тоді Біла Церква обов’язково стане містом, де  централізоване опалення буде не тільки екологічнішим, але й дешевшим для жителів, і білоцерківці при виборі джерел теплопостачання віддаватимуть перевагу саме централізованому опаленню», – наголосив Геннадій Дикий.

«Ми дуже раді розпочинати нашу співпрацю з Білою Церквою, і маємо високі очікування щодо того, що зможемо надавати місту високоякісні послуги. Нами вже було проведено попереднє обговорення щодо тієї допомоги, яка запланована для міста. Загальною метою цієї допомоги є довгострокове планування розвитку теплових мереж Білої Церкви, а також довгострокове планування інвестицій у ці мережі. Централізоване теплопостачання є важливим з екологічної точки зору для надання послуг споживачам. І ми вважаємо, що таке довгострокове планування розвитку мереж стане основою для продовження і збереження централізованого теплопостачання, яким будуть користуватися жителі Білої Церкви», – зазначила Діана Корсакайте.


Для довідки

Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» працює в Україні з жовтня 2013 року, реалізовується на національному та муніципальному рівнях, аби допомогти муніципалітетам підвищити енергетичну безпеку за допомогою різних інструментів і заходів. Усі вони спрямовані на зниження енергоспоживання, скорочення витрат на енергоносії, зменшення викидів парникових газів за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій, використання альтернативних джерел енергії, запровадження сучасних міжнародних практик у сфері енергетики тощо.

Фотографії до новини: тут