Біла Церква стала містом-партнером Проекту USAID !

|  04. 07. 2018

Нещодавно Агентством США з міжнародного развитку USAID  було проведено конкурсний відбір українських міст, які стануть партнерами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). 

З приводу отримання перемоги у конкурсному відборі міський голова Геннадій Дикий зазначив: « Білу Церкву було обрано з поміж 33 міст! Ми станемо партнерами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Цей проект надасть нам підтримку щодо розробки довгострокових планів розвитку теплових мереж, включаючи оптимізацію та інтеграцію мереж централізованого теплопостачання, а також у створенні довгострокових програм інвестування в теплові мережі централізованого теплопостачання. Приємно зазначити, що ми відповідаємо всім необхідним критеріям відбору щодо довгострокового планування міста, енергетичного менеджменту та диверсифікації генерації теплової енергії в місті. Це означає, що ми рухаємось в правильному напрямку і нам довіряють. Я щиро дякую USAID Ukraine - USAID Україна за довіру і підтримку. І також дякую начальнику відділу енергоефективності міської ради  Василю Морському за виявлену ініціативу і ретельну підготовку всіх необхідних документі та керівництву КП БМР «Білоцерківтепломережа» за співпрацю».

Конкурс на співпрацю з Проектом був відкритим, термін подання заявок тривав з 04 до 20 червня ц.р.  12 червня команда Проекту USAID провела інформаційну зустріч для тих муніципалітетів, які виявили зацікавленість до конкурсу. Під час зустрічі всі учасники мали змогу отримати відповіді на свої запитання.

У результаті 33 міста висловили своє бажання співпрацювати с Проектом USAID, надіславши відповідні заявки. Після ретельного процесу відбору спеціально створена комісія, до якої увійшли представники Проекту USAID, Мінрегіон, НКРЕКП, Держенергоефективності, НЕФКО, ТОВ «Арніка», обрала два міста, які будуть співпрацювати з Проектом. Це міста – Запоріжжя та Біла Церква!

Важливими факторами, які враховувалися комісією під час аналізу заявок, були повнота та якість наданих муніципалітетами відповідей, а загальні критерії включали наступні:


- Критерії щодо довгострокового планування міста:

- Схвалений довгостроковий або середньостроковий енергетичний план або програма (Муніципальний енергетичний план, ПДСЕР, ПДСЕРК або аналогічний документ).

- Розроблена та схвалена довгострокова програма чи інший документ щодо підвищення енергоефективності у будівлях (громадський і житловий сектор).

- Розроблений і схвалений план довгострокового розвитку міста або аналогічний документ.


- Критерії щодо енергетичного менеджменту в місті заявника:

- Наявність чи стан організації структури енергетичного менеджменту.

- Частка будівель (громадських і житлових), обладнаних приладами комерційного обліку тепла.


Критерії стану мережі ЦТ:

- Розроблена і схвалена схема теплопостачання міста.

- Проведення енергетичних аудитів систем централізованого теплопостачання.

- Попередній досвід проведення модернізації мереж ЦТ. Готовність інвестувати в розвиток систем ЦТ.


Критерії диверсифікації генерації ТЕ в місті:

- Поточне та/або потенційне використання альтернативних або відновлюваних джерел енергії для виробництва тепла.

- Поточна і прогнозована структура (на основі міського енергетичного плану чи аналогічного документа) централізованого теплопостачання (ранжування).


Співпраця Проекту USAID з обраними містами-партнерами розпочнеться найближчим часом та триватиме до 31 березня 2019 року. (За матеріалами: http://www.merp.org.ua/index.php?lang=uk).