Довідкова інформація про місто

Біла Церква – місто обласного підпорядкування, центр однойменного адміністративного району Київської області, найбільше за чисельністю населення місто Київської області.

Населення міста складає 208 тис осіб.

Територія м. Біла Церква знаходиться в південно-західній частині Київської області, на межі Київського плато і Придніпровської височини.

На території міста протікає 2 річки, Рось, яка впадає в р. Дніпро загальна протяжність 346 км та річка Протока загальною протяжністю 59 км. Річка Рось є основним транзитним водотоком даної території. Режим її живлення - снігово-дощовий.

Територія м. Біла Церква розташована в північно-західній частині Українського кристалічного щита в лісо-степовій зоні. На території міста знаходиться Білоцерківське родовище мінеральних радонових вод.

Клімат міста помірно-континентальний з південно-західним напрямком вітру та середньою швидкістю 5-8 м/с. Середня температура в січні сягає -5,9С, а в червні +17,8С. Середня літня вологість повітря 71%, а взимку - 90%. Річні опади досягають 562 мм на рік.

Загальна площа міста – 3,4 тис. га. У місті забудовані землі займають 43,7% земельного фонду, ліси та інші лісовкриті площі – 7,4%, під внутрішніми водами – 2,7%. Сільськогосподарські землі становлять 1555,6802 га (46,2%), з них ріллі – 631,9571 га, багаторічних насаджень – 902,2431 га, сіножатей – 21,48 га. У структурі забудованих земель міста землі під житловою забудовою та громадського призначення займають 53,3%; землі промисловості – 17,2%; землі транспорту та зв’язку – 13,1%; землі, які використовуються для відпочинку та інші відкриті землі – 7,9%; землі, що використовуються для технічної інфраструктури – 2,7%; землі, що використовуються в комерційних цілях та змішаного використання – 5,8%.

Землі міста є важливим інвестиційним ресурсом, надійним джерелом забезпечення соціально-економічного розвитку міста.

Місто є важливим вузлом автомобільних доріг, поряд із ним проходить автомагістраль Санкт-Петербург- Київ-Одеса. Відстань до м. Києва – 84 км автошляхом та 91 км - залізницею, до Москви – 950 км, до Варшави – 800 км, до Праги – 1020 км, до Берліну 1200 км. Через місто проходить магістральна електрифікована залізниця Київ – Миронівна. Біла Церква має дві залізничні станції – “Біла Церква” і “Роток” – та автовокзал.