Інтерфейс, який стане незамінним помічником для громади міста та стовідсотково стимулюватиме молодь до активності

|  13. 03. 2019
13 березня в Білій Церкві було презентовано нові можливості Муніципальної соціальної мережі Spilno, які дозволять проводити публічні консультації для збору громадської думки з важливих для громади питань перед тим, як органи влади приймуть рішення або вживатимуть заходів щодо них.
Наше місто вже зробило чималий крок у впровадження розумних технологій та ресурсів, які надають широкі можливості для активності  білоцерівців. Безпосередньо кураторством втіленням напрямку Smart City в Білій Церкві займається керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий.
Відкриваючи захід він зазначив: «Хоча на сьогодні публічні консультації з громадянами вже й  впроваджено в 17 містах України,  Біла Церква стане першим містом, де запрацює ресурс Електронні публічні консультації, який надасть можливість  проводити онлайн електронні консультації. Процес публікацій предмету обговорення, процес додавання пропозицій, рекомендацій та думок, а також процес голосування за кожну з пропозицій цілком переходитиме в цифрову площину. Завдяки розробленому ГО “Укрмедіа” інноваційному рішенню, можна запропонувати громадськості приймати участь в процесі обговорення, який буде проходити цілком в інтернет площині!
Громада при комунікації між собою зможе використовувати Електронні публічні консультації, матиме можливість отримувати необхідну інформацію, обмінюватися досвідом для подальшої реалізації цікавих місту проектів. 
Робота із ГО “Укрмедіа” в рамках проекту Spilno була розпочата у минулому році. Нам було презентовано даний ресурс на засіданні робочої групи Смарт Сіті. Ознайомившись з ним, ми подали розробнику певні пропозиції щодо технічних характеристик. Також було підписано меморандум про співпрацю і зараз ми вже розпочинаємо роботу в тестовому режимі сучасної комунікаційної платформи в місті».
 
Міський голова Геннадій Дикий висловив слова вдячності команді Spilno за надану можливість розвивати місто у напрямку Smart City та наголосив: «Приємно, що Біла Церква з числа перших в Україні приймає участь у такому проекті. Є багато країн світу, які в повному обсязі впровадили електронні онлайн платформи, за допомогою яких вирішуються різноманітні питання і, навіть, проводяться вибори президентів держав. Сподіваюся, що це буде першим кроком до запровадження електронного самоврядування і у нас в місті. Саме тоді,  визначальну роль у вирішенні питань життєдіяльсті відіграватиме громади, а  не  рішення дерслужбовців.
Запровадження сервісу є сучасним напрямком руху, він є важливим для  всіх процесів сьогодення і сприятиме прозорості міста, стане інструментом для доступності громади до управління містом, до контролю влади. Для міської ради також буде  можливість вивчати  думку жителів з  тих чи інших питань, знати настрої, бачити їх побажання тощо».
Геннадій Дикий зауважив, що створюються та реалізовуються такі проекти у першу чергу для молоді, тому вони обов’язково мають стати активними користувачами даного інтерфейсу.
 
Голова ГО «Укрмедіа», яка є розробником платформи Муніципальна соціальна мережа  Spilno  Олег Чеславський презентував присутнім сервіс Електронні публічні консультації, зупинившись на основній концепції, якою керувалися при створенні ресурсу, аби допомогти створити Smart City –  місто у  якому використовуватимуться сучасні технології для поліпшення якості життя в ньому.
Розробники поставили  перед собою завдання, щоб дана платформа мала такі функції:
-                     була інформаційним полем, яке створюється за участю громадян;
-                     на ній громадяни мали б можливість розмістити інформацію про свої ідеї та ініціативи, які, на думку жителів міста, покращать Білу Церкву;
-                     відповідно, щоб громадяни мали можливість й підтримати розміщені ідеї та ініціативи, представлені на їх розгляд;
-                     давала можливість муніципальній владі проводити відкриті та прозорі конкурси.
Наразі всі ці функції вже працюють.  У подальшому розробники працюватимуть над тим, аби платформа давала б можливість для громадян об’єднатися, консолідувати свої зусилля для реалізації суспільно важливих проектів та щоб білоцерківці отримали канал комунікації з міською владою через звернення та петиції.
 
Олег Чеславський  детально розповів та показав на практиці, як реєструватися на сайті, як публікувати свої новини, проводити процедуру голосування тощо.
 
Цікаво, що розмістивши свою ідею чи проект особа зможе відразу отримати  консультації фахівців, підказки  та підтримку від громадян та ще й, у разі необхідності, зібрати кошти на його реалізацію. При чому громадяни зможуть проводити такі процедури без залучення влади.
 
Надалі платформа стане єдиним ресурсом, де білоцерківці матимуть можливість реєструвати найрізноманітніші звернення, заяви, петиції; проводити онлайн голосування за Громадський бюджет, конкурси по соціальному замовленню, виносити на консультації певні бізнес-ідей та стартапи тощо.
 
Присутні  на презентації задали чимало запитань до розробників, серед яких: перспектива розробки мобільного додатку, оскільки він спростить доступ до ресурсу; питання власності програмного продукту; вирішення питання електронної індитифікації особи  при голосуванні за рішення, які потребують підтвердження особистості; забезпечення сповіщень, які приходитимуть зареєстрованим громадянам про події та оголошені конкурси; питання етики та правил поведінки під час спілкування в онлайн.
Також було обговорені питання щодо технічних налаштувань сайту, які будуть більш зручними для громадян та захисту ресурсів від інтернет-ботів, можливості реєстрації дітей до 16 років та ін.
 
В обговоренні можливостей ресурсу взяли участь депутат міської ради Андрій Король, директор КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» Олександр Прилуцький, керівник Фонду «Творча ініціатива» Валерій Панько, численні представники громадськості.
 
 Підводячи підсумки заходу, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий закликав молодь та всіх небайдужих білоцерківців долучитися до тестування платформи, виявити якомога більше моментів, які можливо потрібно буде удосконалити, оскільки вже за підсумками тестування восени цього року заплановано запустити його повноцінне функціонування.
 
Присутні на заході, серед яких була переважна кількість молоді, мали змогу за допомогою ноутбуків, планшетів або ж телефонів зареєструватися на платформі Електронних публічних консультацій, протестувати роботу ресурсу. Молоді люди пообіцяли у повному обсязі використовувати можливості нового електронного сервісу, адже мають чимало цікавих ідей.
 
Шановні білоцерківці! Не будьте байдужими. Візьміть участь у розвитку рідного міста!
 
Запрошуємо всіх долучитися до випробування нового інструменту, який допоможе зробити ідеї реальними!
 
Реєструйтеся на сайті: https://bc.spilno.org та користуйтеся його можливстями!
Фотогалерея