30 роковини війни в Афганістані. Вічна пам’ять полеглим, щира вдячність живим

|  15. 02. 2019

15 лютого у Білій Церкві відбувся мітинг, присвячений вшануванню учасників  бойових дій на території інших держав та 30-й річниці виводу військ з Республіки Афганістан. Афганська війна тривала з 1979 до 1989 року.
За 10 років бойових дій у них взяло участь близько 150 тисяч українців, близько 700 з яких зараз мешкають у Білій Церкві. У боях загинуло 3 280 чоловік, з них 27 чоловік – мешканці Білої Церкви; повернулися інвалідами 3 660 чоловік, з них близько 80 осіб зараз проживають у Білій Церкві; понад 200 воїнів – мешканців Білої Церкви померли у мирний час. Кожен солдат, кожна родина тих, хто пройшов через страшне горе війни в Афганістані, ніколи  не забудуть, що пережили, кого втратили.
Тож як і щороку, до пам’ятника-каплиці Великомученика Георгія Побідоносця, що на масиві Леваневського, прийшли воїни-афганці, рідні та близькі загиблих, жителі міста, аби віддати данину пам’яті мужнім та відважним героям.
Міський голова Геннадій Дикий, звертаючись до присутніх, наголосив, що цього дня Біла Церква вшановує пам’ять тих, хто не повернувся з війни в Афганістані, тих воїнів-героїв, які пліч-о-пліч, не ховаючись в медсанчастинах чи за спини рідних та близьких, пішли виконувати свій військовий обов’язок, які берегли одне одного в окопах, допомагали своїм побратимам вижити в тій страшній війні.  
«Багато про що ви можете говорити тільки між собою, навіть щоб не знали рідні та близькі, тому що війна – це страшно, – завертаючись до військових, зазначив Геннадій Дикий. – І я вдячний вам, як і вся громада Білоцерківщини і всієї України, за те, що ви ніколи не були байдужими, після повернення до цивільного життя, до тих політичних ситуацій, які виникали в Україні, стали одними з перших, хто сформував оборону Майдану і в 2004 році, і в 2014.  Ви перші, хто пішли добровольцями захищати Україну, і той досвід, який ви здобули, став у пригоді молодим хлопцям, які рвалися в бій. Саме ваш професіоналізм врятував багато життів сьогодні на сході України. І ми вам за це вдячні. У першу чергу, бажаю вам та вашим рідним здоров’я, і дай Бог, щоб наступні покоління жили в мирі. Слава Україні і Слава вам!»
За дорученням військового комісара Білоцерківського об’єднаного міського військового комісаріату полковник Ігоря Богдановича до присутніх звернувся командир батальйону територіальної оборони Валерій Римарчук, який вручив грамоти ряду воїнів-афганців, а також подякував їм за ратний подвиг та службу, активну участь вихованні молоді міста, надання допомоги військовослужбовцям, військово-патріотичним організаціям, навчання молодих бійців тощо.
Слово перед присутніми також мали: голова Білоцерківської міської громадської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Федір Потапов, голова Громадської організації «Всеукраїнська спілка інвалідів і ветеранів  війни в Афганістані «Десантне братство» Віктор Поліщук, голова Київського обласного комітету загиблих (померлих) учасників бойових дій та ветеранів війни Олена Гаврилюк, голова Білоцерківської міської організації комітету сімей загиблих в Афганістані Галина Козакова та інші.
До присутніх звернулися також Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин та настоятель каплиці Святого Георгія Побєдоносця отець Вадим, які вручили церковні нагороди ряду ветеранів війни в Афганістані за заслуги перед Українською Православною Церквою.
Під час заходу присутні  вшанували хвилиною мовчання тих, чиї імена висічено на скрижалях історії, а також поклали квіти та запалили свічу пам’яті воїнам, яких серед нас уже немає. На стінах каплиці Святого Георгія Побєдоносця вигравіювано імена 132-х воїнів, які проживали в Київській області і віддали свої життя в Афганській війні. На алеї воїнів, що на бульварі Княгині Ольги, висаджено 132 дерева – на знак пам’яті про кожного воїна, що не повернувся з Афганістану.
Учасники заходу помолилися за здоров’я та довгі роки життя тих воїнів, які пройшли війну в Афганістані, які сьогодні захищають територіальну цілісність своєї держави та є гордістю народу й прикладом для сучасних поколінь. А за тими, хто не повернувся живим з афганської війни, був проведений поминальний молебень.
У заході взяли участь представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.
Фотогалерея