У центрі уваги – епізоотичне благополуччя міста
05 лютого відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській міській раді. Засідання провів голова комісії, заступник міського голови Олександр Поляруш, який оголосив новий склад комісії, який був затверджений рішенням Білоцерківської міської ради від 29 листопада 2018 року №3023-60-VII та окреслив план роботи.
Відповідно до порядку денного, під час засідання комісії було заслухано питання щодо профілактики сказу м’ясоїдних на території міста, з якого доповів провідний лікар ветеринарної медицини, епізоотолог Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини Євген Гладкий. Доповідач зауважив, що після випадку сказу в Білоцерківському районі (покусу кішкою мешканки с.Шкарівка) Білоцерківською міською державною лікарнею ветеринарної медицини невідкладно було проведено відповідні заходи – подвірний обхід та вакцинацію собак та котів проти сказу.
Станом на 05.02.2019 у загрозливій зоні, куди потрапив Таращанський масив, було вакциновано 115 голів тварин, з яких 36 котів. З початку 2019 року проти сказу було щеплено 485 тварин, з яких 392 собак та 93 котів. Стосовно покусів, то у 2019 році було зареєстровано 40 укусів, з яких 13 були нанесені безпритульними тваринами. Як було зазначено, антирабічною вакциною на І квартал 2019 року Білоцерківська міська державна лікарня забезпечена в повній мірі – 2800 доз.
Робота з проведення щеплення собак та котів триває. У разі виявлення тварин, які викликають підозру захворюваності на сказ, мешканці можуть звертатися до Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини за телефонами: 6-10-23, 6-53-34, у разі виявлення таких тварин на території району - до Білоцерківської державної районної лікарні ветеринарної медицини – за телефонами 6-20-73, 6-13-63.
Під час засідання комісії заступник директора департаменту-начальник управління благоустрою та екології департаменту Альона Колотницька наголосила, що міською владою Білої Церкви проводиться робота щодо регулювання кількості безпритульних тварини, а саме здійснюється їх щеплення, відлов, стерилізація, що дало змогу запобігти випадкам сказу на території міста. Актуальним є питання налагодження роботи з прилеглими до міста селами з метою проведення ними аналогічних заходів.
На комісії також було розглянуто проблему інтенсивної хімізації сільськогосподарського виробництва, неконтрольоване застосування пестицидів і агрохімікатів як загрозу для бджільництва України. Голова громадської організації «Білоцерківське районне товариство бджолярів» Петро Вергелес у своїй доповіді наголосив, що багато керівників господарств обробляють площі медоносних та інших культур токсичними препаратами, які є смертельними для бджіл. Зокрема, у 2018 році внаслідок несприятливих екологічних умов в Україні та Київській області зокрема спостерігався значний рівень загибелі бджолосімей.
Заступник голови комісії, начальник Білоцерківського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Володимир Вовкотруб зауважив, що Законом України «Про бджільництво», який регулює відносини між сільгоспвиробниками та пасічниками, а зокрема статтями 30 та 37 визначено, що фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж на три доби до початку обробки через ЗМІ попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км до оброблюваних площ. При цьому потрібно повідомити дату обробки, назву, ступінь і термін дії токсичності препарату.
Члени комісії наголосили на необхідності звертати увагу в цьому питанні на ті пасіки, які не зареєстровані у товаристві, розташовані у домашніх господарствах. Також окрему увагу акцентували на питання обробки хімічними препарати сільськогосподарських площ з використання авіатехніки. Зокрема наголосили на доцільності зобов’язати керівництво КП «Білоцерківський вантажний комплекс» у разі проведення польотів з метою обробки сільськогосподарських площ хімічними препаратами узгоджувати дане питання з ГО «Білоцерківське районне товариство бджолярів» та Білоцерківським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби та ставити їх до відома не менше ніж за 5 днів до початку проведення таких робіт. Також висловили необхідність розгляду даного питання на комісії ТЕБ і НС з подальшим винесенням на обласну комісію.
Присутні взяли до відома також інформацію щодо профілактики африканської чуми свиней, високопатогенного грипу птиці та хвороби Ньюкасла на території нашого міста. Секретар комісії, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Білоцерківського міського управління Головного управління Держпродспожислужби в Київській області Євген Бобокал у своїй доповіді розповів про стан виконання заходів щодо ліквідації осередків африканської чуми свиней в області. Зокрема відмітив, що з 01.01.2019 р. до 03.02.2019 р. було зареєстровано низку випадків захворювань на африканську чуму свиней на території України. Наголосив, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.02.2017 р.№111.
Як було зазначено, за 2018 рік Білоцерківською міською державної лікарнею ветеринарної медицини було щеплено 2197 голів свиней проти класичної чуми свиней та 26029 голів птиці в індивідуальних господарствах населення від хвороби Ньюкасла.
Під час засідання члени комісії обговорили питання порядку денного, озвучили стосовно них ряд зауважень та пропозицій.
У заході взяли участь представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ та ін.