Вічна пам’ять і шана визволителям Білої Церкви від німецько-фашистських загарбників

|  04. 01. 2019

04 січня у Білій Церкві відбувся урочистий мітинг з нагоди 75-ї річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників. Цього дня вдячні білоцерківці – як молодь, так і громадяни поважного віку, прийшли до Парку Слави, аби вшанувати світлу пам’ять тих, хто поклав своє життя, визволяючи Білу Церкву, хто не повернувся з фронтів Другої Світової війни.

Міський голова Геннадій Дикий, звертаючись до присутніх, наголосив, що Україною двічі пройшов воєнний фронт, який знищив мільйони життів.

«У 1939 році був підписаний пакт Сталіна з Гітлером і розпочалася Друга Світова війна. Було розпочато окупацію Західної України, Польщі, Фінляндії, країн Балтики. І тільки це розв’язало руки Гітлеру і Сталіну, які були готові утопити увесь світ у крові. Ця перемога далася великою ціною, адже під час окупації німецько-фашистських загарбників тисячі наших співвітчизників було вивезено у концтабори, на роботи до Німеччини – молодих, працездатних, які б мали народжувати і працювати на рідній землі. Це день скорботи, адже мільйони українців безвинно стали жертвами цієї війни», - наголосив Геннадій Дикий.

Під час заходу також пригадали, що окупація Білої Церкви  тривала з 16 липня 1941 року до 04 січня 1944 року. За час нацистської окупації наше місто зазнало великих людських, матеріальних та культурних втрат. Кількість населення Білої Церкви скоротилася із 47 до 25 тисяч осіб. Нацистами було спалено і зруйновано близько 40% усіх будівель міста, виведено з ладу 25 промислових підприємств, електростанцію, знищено всі мости, підірвано водонапірну башту, пограбовано міський театр, кінотеатри, бібліотеки, краєзнавчий музей, спустошено дендропарк «Олександрія» тощо.

Пам’ять усіх, хто загинув у Другій світовій війні, а також усіх, хто визволяв наше місто від німецько-фашистських загарбників, вшанували хвилиною мовчання.

Під час заходу пролунали пісні на патріотичну тематику у виконанні Павла Склярова.

Учасники заходу поклали квіти до Вічного вогню – на знак шани та вдячності всім визволителям міста, а також вічної пам’яті тих, хто загинув під час бойових дій.

У заході взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Сергій Постівий, представники громадськості, духовенства, військовослужбовці, журналісти місцевих ЗМІ.

Цього ж дня міський голова Геннадій Дикий та його радник Микола Антонюк поклали квіти до пам’ятного знаку на висоті 208,4 м, встановленого на честь радянських та чехословацьких воїнів, що загинули при звільнені міста у період 03-04 січня 1944 року. Пам’ятний знак розташований на відстані 2 км від «Заріччя» у Володарському напрямку на автошляху «Київ-Тетіїв». Саме з цієї висоти розпочалися запеклі бої за визволення Білої Церкви.

Також квіти було покладено до підніжжя пам’ятного знаку  «Танк Т-34», екіпаж якого першим увірвався до міста на світанку 04 січня 1944 року.

Фотогалерея