Пані Ізабель Дюмон: «Знати англійську – це норма, основна база. Знати ще й французьку- це вже додатковий розвиток»

|  07. 11. 2018

07 листопада в м.Біла Церква з робочим візитом перебувала Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. Метою візиту пані Ізабель Дюмон було обговорення можливостей подальшої співпраці у гуманітарній сфері.

Міський голова Геннадій Дикий радо зустрів Високоповажну гостю та Першого секретаря Посольства  Франції в Україні Мріам Галланд у Білій Церкві, наголосивши, що це є великою честю для міста та висловивши слова щирої вдячності Ізабель Дюмон, як представнику країни, що підтримує нашу державу у тяжкий час і допомагає  Україні зберегти суверенітет.

Під час зустрічі Геннадій Дикий  розповів гостям про історію Білої Церкви, її розвиток як промислового міста та сьогодення. Зупинився на економічних показниках, роботі підприємництва міста в різних напрямках, які переорієнтовуються на ринки ЄС, Близького Сходу та Америки.  Поінформував й про інвестиційній потенціал м.Біла Церква, запросивши французьких інвесторів до співпраці та налагодження економічних зв’язків, запевнивши у підтримці  такого можливого бізнесу.

Міський голова також відмітив, що у міста є досвід співпраці із французькими фахівцями, які брали участь у розробці техніко-економічного обґрунтування щодо подальшого розвитку Білоцерківського аеродрому.

Особливу увагу у спілкуванні було приділено освітній сфері, зокрема вивченню французької мови у навчальних закладах міста.

«Ми добре розуміємо, що обравши європейський розвиток нашої держави, необхідно приділяти значну увагу максимальному залученню молоді до адаптації життя у Європейському Союзі. Франція, серед провідних країн ЄС, тому знання французької мови дуже важливо для наших учнів. На сьогодні у Білій Церкві французька мова вивчається в десяти закладах загальної середньої освіти. Її вивчають 550 учнів. Навчання у нас  відбувається на достатньо  високому рівні, враховуючи те, що неодноразово наші учні ставали переможцями Всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Ми хотіли б, щоб наша молодь мала можливість отримувати високоякісну освіту в Європі, але обов’язково поверталася до України реалізовувати свої знання».

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон відмітила, що Посольство приділяє увагу співпраці у різних напрямках: політичному, освітньому, економічному та наголосила: «Франція повністю підтримує Україну щодо збереження її цілісності. Можу запевнити,  що це для нашої держави є принципово і важливо, оскільки історично склалося так, що імідж Франції, пов’язаний із захистом міжнародного права. На жаль, і сучасному світі Україна стала символом  такого захисту. Західні країни не повинні забувати, що в Україні йде війна і робити все можливе для її закінчення. Одним із напрямків нашої роботи є роз’яснення ситуації, яка є в Україні та знаходження додаткових шляхів до діалогу із Францією».

Пані  Ізабель Дюмон відмітила, що особливу увагу Посольство приділяє освітнім програмам. У вересні 2018 року стартував Рік французької мови в Україні, заходи щодо його відзначення розробляються у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Посольством Франції в Україні.

Зокрема, Пані Посол Франції в Україні поінформувала про заплановані конференції для вчителів французької мови, аби вони мали можливість ознайомитися з новими підходами у методиці викладання даного предмета.

«При сьогоднішньому розвитку держав знати англійську – це норма, основна база для людини. Знати ще й французьку - це вже додатковий розвиток», - зауважила  Посол.

Присутні також обговорили участь вчителів  у просвітницьких програмах  щодо обміну досвідом, підвищення кваліфікації та учнівському обміну Україна – Франція, волонтерській співпраці  тощо.

Цього ж дня міський голова Геннадій Дикий та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон відвідали Білоцерківське НВО "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня», де відбулася зустріч із викладачами французької мови шкіл міста. Повноважний Посол мала можливість поспілкуватися із викладачами, відповісти на їхні зипитання та заслухати їхні пропозиції щодо підвищення якості викладання і вивчення французької мови у школах, обмінятися досвідом.

Також учні Першої Білоцерківської гімназії спробували використати свої знання французької мови на практиці поспілкувавшись із пані Ізабель.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про співпрацю у напрямку популяризації французької мови серед молоді та залучення вчителів міста до освоєння нових методик її викладання. Також було обговорено можливість проведення у місті тематичного заходу для ознайомлення білоцерківців з історією, культурою та традиціями Франції.

У заході взяли участь: директор Білоцерківське НВО "Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня» Борис Смуток, депутат міської ради, начальник управління освіти і науки Юрій Петрик, заступник міського голови Катерина Литвиненко, викладачі шкіл міста.


Для довідки:

У Білій Церкві французька мова вивчається в десяти закладах загальної середньої освіти: БЗШ №3, БЗШ №4, БЗШ №6, БСШ №9, БЗШ №13, БНВО «ЗОШ №15 - ДЮСОК», БЗШ №17, БЗШ №20, БНВО «Перша гімназія - школа І ступеня», Білоцерківському колегіумі.

50 учнів міста вивчають її як першу, а близько 500 - як другу іноземну мову на уроках, під час факультативних та гурткових занять.

Учні, що вивчають французьку мову, є учасниками конкурсу «Галлус», який протягом 7 років існування надав можливість великому загалу учнів України удосконалити знання з іноземної мови та розширити межі пізнання історико-культурного розмаїття франкомовного світу.

Серед учнів шкіл міста є переможці фінального етапу конкурсу-захисту робіт учнів учасників МАН та переможці й призери Всеукраїнських олімпіад із французької мови різних років.

У березні 2018 року учні БНВО «Перша Білоцерківська гімназія - школа І ступеня» відвідали м. Тулуза у рамках учнівського обміну Україна - Франція; а в травні 2017 року гімназія зустрічала делегацію французьких учнів.

У 2014 році учень БСШ №13 із поглибленим вивченням французької мови (нині БНВК «ЗОШ №13 - ДНЗ») Шевченко О. став переможцем міжнародного конкурсу із художнього перекладу творів Т. Шевченка французькою мовою, ініційованого посольством Канади.

У закладах освіти Білої Церкви працюють 20 вчителів французької мови, серед яких 6 вчителів-методистів, два- Відмінники освіти України.

Вчителі міста є учасниками програми PRO FLE, яка була розроблена Міжнародним центром педагогічних досліджень (СІЕР) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) і є цифровою платформою для підвищення кваліфікації вчителів французької мови як іноземної і реалізується в Україні за підтримки Посольства Франції та Міністерства освіти і науки України. PRO FLE працює вже у понад 60 країнах світу.

9 закладів загальної середньої освіти міста є учасниками програми eTwinning, з них чотири (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія», БСШ №9, Білоцерківський колегіум та БЕ1ВК «ЗОШ №13 - ДНЗ») - беруть активну участь у реалізації франкомовних проектів. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи. eTwinningPlus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання.

У вересні 2018 року Київський обласний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» ініціював розробку проекту «Крокуємо до Palmesacademiques» (ПалмзАкадемІк), який наразі реалізується з метою популяризації французької мови в Україні, інтегрування учнів- членів МАН до франкомовного простору.

24 жовтня 2018 року в рамках проекту «Крокуємо до Palmesacademiques» вчителі міста стали учасниками зустрічі за участі Флоранс Лєнзіні, директора коледжу ім. Адрієн Боллан м. Бесьєр.

Флоранс Лєнзіні ознайомила з особливостями освітньої системи Франції й окреслила напрями подальшої співпраці в рамках проекту, запропонувала партнерську взаємодію в навчально-методичному забезпеченні.

Вчителі французької мови не втрачають жодної нагоди, якщо є можливість спілкуватися із носіями мови. Так, до шкіл, де вивчається мова, постійно запрошувалися франкомовні викладачі, волонтери, які приїздили до міста на стажування до БНАУ та Білоцерківського гуманітарного коледжу.

Свого часу БСШ №13 приймала делегації із Франції.

Сьогодні така мовна практика здійснюється за допомогою скап- конференцій із навчальними закладами Франції, Тунісу, переписки з вчителями, волонтерами-носіями мови.

2018/2019 навчальний рік оголошено Роком французької мови в Україні. На сайті НМЦ управління освіти і науки Білоцерківської міської ради створено відповідний інформаційний ресурс, розроблено план заходів для популяризації французької мови в місті через сферу освіти.

Фотогалерея