74-а річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників

|  29. 10. 2018

28 жовтня у Білій Церкві відбувся мітинг та покладання квітів з нагоди 74-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. 

Цей день було засновано згідно з Указом Президента України "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні".

Визволення України почалося під час Сталінградської битви, яка докорінно змінила хід війни. Але ціна перемоги була страшною. Під час усіх наступальних операцій на території України обірвалося життя трьох мільйонів воїнів. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства.

Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви. 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня – жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого нацисти намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони («Східний вал»). Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від окупантів.

Звитяжна битва за Україну, що тривала довгі 22 місяці, стала вирішальним чинником розгрому військ гітлерівської Німеччини і її союзників.  Ціною величезних людських втрат звільнили місто 6 листопада 1943 року.

Завершила визволення України Східно – Карпатська операція. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня визволителі української землі вийшли на сучасний кордон нашої держави.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Під час заходу пам'ять мільйонів загиблих в роки Другої Світової війни і тих, хто загинув за незалежність України сьогодні, вшанували хвилиною мовчання.

До меморіалу Слави та Вічного вогню учасники урочистого зібрання поклали квіти.

Під час заходу також пролунали пісні на патріотичну тематику.

У заході взяли участь заступники міського голови Катерина Литвиненко та Анатолій Кравець, радник міського голови Микола Антонюк, депутати міської ради, представники структурних підрозділів міської ради, військовослужбовці, кадети, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Фотогалерея